8 listopada 2023

Montale Infinity

Montale Infinity

W tym roku marka Montale świętuje 20. urodziny

Z tej okazji powstały perfumy Montale Infinity. O tych urodzinach wspominam nie bez przyczyny, ponieważ wywarły one kluczowy wpływ na sam zapach. Chodzi o to, że w kompozycji znajdziemy akordy, które niemal z automatu kojarzymy z tą firmą (które na przestrzeni lat pojawiały się w ich największych bestsellerach). Mamy zatem sporo ich klasycznego akordu oudowego z szafranem, mamy połączenie wanilii i róży i tonkowo-piżmowo-ambrową bazę. Jeśli śledziliśmy premiery tej marki lub po prostu znamy kilka ich pozycji, to od razu powiemy „O, to Montale!”. Ta sygnaturowość nie jest jednak wadą.

Elementem urozmaicającym pozostaje nuta czerwonych owoców na początku (to taki akord wiśniowo-różany z niuansem pudrowanych cukierków). Od startu czuć też wspomniany akord montalowski. Oud, szafran, wanilia, róża i puzzel bazowy są od razu wyczuwalne i pozostają na planie przez cały czas życia Infinity na skórze. Wszystko pozostaje dość ciężkie, momentami ulepne, ale to taka uroda po prostu.

W praktyce start Infinity przypomina Dark Purple i Intense Cherry, serce Intense Cafe, baza Dark Oud. Całość gra jednak ciekawie, wszystko do siebie pasuje i jest przyjemne w odbiorze. Czasami, zwłaszcza po 3-4 godzinach, perfumy mogą wydawać się trochę zbyt syntetyczno-słodkie, lecz zachowują przy tym zmienność i widać, że ktoś złożył je z pomysłem.

Opinia końcowa o perfumach Montale Infinity

Zapach mocno wpisujący się w konwencję marki. Jest dobrze wykonany, ale brakuje w nim jakichkolwiek elementów wyróżniających z grona produktów firmy. Czuć też, że bazuje na składnikach syntetycznych.

 

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony montaleparfums.com

Najważniejsze cechy:

charakter: oudowy

  • +/- bardzo mocno zakorzeniony w stylu Montale (oud, wanilia, owoce, róża)
  • + ciekawa gra nut
  • – niska jakość składników

Charakterystyka:

Nuty: oud, szafran, róża, wanilia, wiśnia, skóra, tytoń, akord ambrowy, akord piżmowy, bób tonka, drewno sandałowe, kardamon, wetiwer

Rok premiery: 2023

Twórca: Pierre Montale

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL

Trwałość: bardzo dobra, 9-10 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
olaola
olaola
6 miesięcy temu

Zastanawiam się jaka jest Pańska opinia w sprawie nowego zapachu Pengaligons – Solaris.

Dobrusia
Dobrusia
6 miesięcy temu

Panie Marcinie, a czy będzie recenzja nowych, jaśminowych perfum Jacques Fath? Na razie nie widać na impressium, to pewnie nie udane?