27 listopada 2023

Tiffany Rose Gold Intense

Tiffany Rose Gold Intense

To jedna z ostatnich tegorocznych nowości mainstreamu, której jeszcze nie opisałem na blogu i której nie udało mi się poznać (do tej pory)

Dzisiaj zatem o perfumach Tiffany Rose Gold Intense. Stanowią one z założenia mocniejszą odsłonę zapachu Rose Gold – tego, który z kolei mocno nawiązywał do klimatów róż Chloe, ale był raczej „bez rewelacji”. Na szczęście tym razem Tiffany podniosło poprzeczkę. Nowa kompozycja jest bardziej złożona. Zaskakuje akcentami drzewnymi i wyważoną, elegancką słodyczą. Zachowuje jednak pewien stopień frywolności i dziewczęcości, znany z róż Chloe. To taka zielona, soczysto-naturalna róża na łące. Obok niej widzimy jednakże ogrodzenie i wspaniałą willę z ogrodem w formalnym stylu. Tego elementu w pierwotnych Rose Gold nie było i właśnie on sprawia, że nowa wersja może być rozpatrywana jako woń o sporym stopniu oryginalności.

Oprócz róży bardzo mocnym zawodnikiem jest czerwony pieprz. On w dużej mierze odpowiada za poczucie elegancji i wyczuwalnej wyniosłości. Sprawia też, że Rose Gold Intense to perfumy raczej dla kobiet, a nie dla nastolatek. Co więcej, czerwony pieprz wnosi też pewne elementy pudrowości, ciepła i czystej kosmetyczności. W późnym sercu, wespół z innymi składnikami, musi też odpowiadać za wrażenie winności i cierpkości perfum. To kolejny plus.

Po czasie, w nowej propozycji Tiffany, pojawia się też wątek szorstko-miodowy, który płynnie wywodzi się ze skojarzeń pudrowych. Zakładam, że to zasługa pewnych białych kwiatów lub innych nut, które w oficjalnym spisie nie zostały wymienione. I to jest bardzo pożądany efekt.

W kolejny akcie – bazie – dzieje się już zdecydowanie gorzej i taniej. Kompozycja traci walory i staje się tanio-syntetyczna. Nie można odróżnić jej od innych, masowych premier. Pewnym pocieszeniem w tym nieszczęściu niech będzie fakt, że ten spadek jakości następuje stosunkowo późno.

Opinia końcowa o perfumach Tiffany Rose Gold Intense

Ciekawa propozycja w rodzinie Tiffany, choć daleko jej do rewolucji.

Kampania perfum Rose Gold Intense

Tiffany Rose Gold Intense kampania

Wszystkie zdjęcia i informacja oficjalne pochodzą ze strony tiffany.com

 

 

Najważniejsze cechy:

charakter: różany

  • + oryginalny pomysł na perfumy różane
  • + ciekaw gra nut
  • – bardzo słaba baza

Charakterystyka:

Nuty: róża, czerwony pieprz, kwiat pomarańczy, paczula, irys, jaśmin, akord morski

Rok premiery: 2023

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 75 mL

Trwałość: dobra, około 7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Asia
Asia
2 miesięcy temu

Zapachu nie znam, ale flakonik to dzieło sztuki