14 stycznia 2009

Montale, Attar

Pierre M.: Wybieram Pokemona Pikachu… Nie macie szans.

Pikachu: Pika! Pika! Chu,chu…

Pierre M.: Pikachu atakuj piorunem kulistym…

Pikachu: Pika! Pika! Chu!! (wykonuje swój najsilniejszy atak)

I właśnie Attar Montale jest takim Pikachu podczas najsilniejszego ataku. Pierre Montale wytworzył bardzo osobliwą kulę elektryczną, która poraża wonią róży. Czerwony kwiat jest tak skoncentrowany, że sam olejek sandałowy schodzi na głęboki plan. Zapach wrzyna się w skórę. Nos jest traktowany jednym wielkim piorunem. Elektryczne iskry widać nawet w naszym mózgu, który niemal wrze i puchnie do granic możliwości w pękającej czaszce.

Przyrzekam, że nie jest to efekt, który nadaje Attarowi wydźwięk koszmarka.
Bardziej irytuje fakt, że jesteśmy pokonywani w sposób bardzo oczywisty przez coś tak z pozoru małego i łagodnego. Niby kompozycja nie ma potencjału Black Aoud, ale finalnie wytwarza dużo większe pole olfaktorycznej energii- energii, która rozrywa nasze neurony, energii, która rozpycha nasze oczy, ścina krew, niszczy pierwiastek życia.

A wszystko za sprawą otrzymania montalowej bazy w czystej formie. Sandałowiec z Mysore i róża w postaci sfery elektrycznej, pioruna kulistego… Szkoda tylko, że źródłem całego energetycznego chaosu jest taki mały szkrab- Pikachu…

I co by nie pisać o Attarze, to jest to drzewo sandałowe na zerowym poziomie. Zatracony potencjał, i w dodatku skierowany w niewłaściwe rejony. Drzewo sandałowe ma pachnieć, a tu jest ono katem, który montuje nas w krześle elektrycznym… Maksymalne napięcie… Tak, już jesteś po drugiej stronie… Zabił Cię… Pika! Pika!

Nuty: drzewo sandałowe z Mysore, róża z Doliny Róż
Rok powstania: b.d.
Twórca: Pierre Montale

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

Skojarzenie z zabijaniem i wszelkim niszczeniem bardzo na miejscu. Boję się tego zapachu jeszcze bardziej niż BA;)

Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

Dla kogoś kto nie przepada za subtelnościami w zapachach, a oczekuje od nich mocy, trwałości, wyrażających ich osobowość, która za wszelką cenę musi zawładnąć cudzą przestrzenią – ten zapach jest idealny, a przy tym, co by nie było, Attar jest po prostu ładny.