13 kwietnia 2010

Zapach Tuska i Kaczyńskiego…

Celem przypomnienia linkuję wywiad ze mną jaki ukazał się w Dzienniku. Wywiad stary, więc pewnie parę osób go przeczytało, ale warto sobie odświeżyć pamięć. Jak powinien pachnieć Lech Kaczyński i Donald Tusk… Oto odpowiedź
http://www.dziennik.pl/kobieta/emocje/article448529/Jak_powinnni_pachniec_Tusk_i_Kaczynski_.html
Pomijam tu fakt, że ś.p Prezydent pachnie teraz Messe de Minuit lub Maresciallą… Swoją drogą czy nie uważacie, że to niestosowne, żeby prezydencką parę chować na Wawelu? Przecież o wiele więcej dla Polski zrobiły inne znakomitości, które spoczęły w innych miejscach… Nie mogę zrozumieć decyzji rodziny, która zgodziła się i pewnie zabiegała o miejsce obok królów Polski. Wg. mnie to po prostu wybitnie nietaktowne… I jeśli już jakiś prezydent miałby być pochowany na Wawelu to powinien być to Prezydent Kaczorowski. Choć z drugiej strony staram się zrozumieć rodzinę Kaczyńskich, która pewnie nie ma nawet sił zajmować się szczegółami uroczystości pogrzebowej wobec takiej tragedii, ale siłowa kreacja bohatera- Lecha to nie ta droga.

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

6
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
fqjciorAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Też nie rozumiem tej decyzji, co nie zmienia faktu, że nie podoba mi się zachowanie polskiego społeczeństwa, w tym krakowskiego, ich manifestacja, kluby na facebooku, żałosne komentarze etc itd itd. Prezydent jest osobą pochodzącą z warszawskiego Żoliborza, był prezydentem Warszawy, jego życie jest związane z Warszawą, więc mnie osobiście naturalnym wydaje się pochowanie Pary Prezydenckiej w Warszawie, np w Katedrze św. Jana. Gdyby Prezydent pochodził z Krakowa, to by wiele zmieniało.Wawel uważam zostawić historii i nikogo tam nigdy nie chować.Choć ja, jak już pisałem nie krzyczę w tej sprawie i zniesmacza mnie ta cała awantura, która pokazuje jak nasze emocje… Czytaj więcej »

fqjcior
Gość
fqjcior

Wawel uważam za totalne przegięcie. To wyraz megalomanii Jarosława Kaczyńskiego. Jego pomysł – jak zwykle – dzieli Polaków, zamiast łączyć. On dzieli Polaków nawet kosztem śmierci swego brata. I będzie to robił tak długo, jak będzie osobą publiczną. To zgroza. Uważam, że sam Lech Kaczyński nie chciałby być pogrzebany na Wawelu, o jego skromnej małżonce nie wspominając. Moim zdaniem Jarosław powinien po tym wszystkim wycofać się raz na zawsze z polityki, zostawić miejsce młodym w PiSie (którego nota bene nie jestem zwolennikiem). J. Kaczyński okazał się jedną z niewielu osób w całej Polsce (vide Karski), które nie potrafią zachować się… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Drogi Panie Marcinie! Prosze, niech Pan pisze o tym, na czym się Pan zna, a politykę zostawi, Pana ostatni wpis jest przejawem karierowiczostwa. Pisze to ze smutkiem, bo lubiłam czytać niemuzyczną. Co do Wawlelu, do wczoraj byłam gorącą przeciwniczką, ale po lekturze dzisiejszych wypowiedzi światłych autorytetów moralnych skupionych wokół Czerskiej jestem za, całym sercem.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Polską tradycją narodową jest chowanie prezydentów czy innych ważnych osób ważnych dla państwa, którzy zginęli w służbie kraju właśnie na Wawelu. Proszę nie zapominać, że ś.p.Lech Kaczyński zginął pełniąc woje obowiązki jako głowa państwa.Nie sądzę, by pomysł pochowania pary prezydenckiej na Wawelu był pomysłem rodziny. Córka zmarłego prezydenta, jak i jego brat i matka nie mieszkają blisko Krakowa, dlatego trudno im będzie często odwiedzać grób pary prezydenckiej. To na pewno nie była łatwa dla nich decyzja.Myślę, że w obliczu takiej tragedii postawa ludzi protestujących po oknem papieskim w Krakowie jest co najmniej nie na miejscu. Mi jest po prostu wstyd… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pogrzeb dzieli tylko tych Polaków, co i tak śp Prezydenta nie szanowali, nie interwsowali się historią ani polityka, a nagle obudził się z nich jad, który nazywają gorącym patriotyzmem. teraz każdy cham chce mieć swoje zdanie o miejscu pochówku człowieka, którego wcześniej opluwali (i nadal tak robią, jak widać). Gdyby Kościuszko urodził sie w XX wieku, nie zostałby pochowany na Wawelu jako rusofob, który zamiast walczyć o dobre relacje z Rosją urządzał powstanie. Więc zamiast labiedzić, bierzcie się ludzie do roboty, pracujcie i poświęcajcie się dla dobra kraju, wtedy może nie będzie was skręcac zawiść, że ktoś się zasłużył bardziej… Czytaj więcej »

fqjcior
Gość
fqjcior

A mnie tak przy okazji zastanawia ta prawdłowość, że zwolennicy PISu umieszczają posty ANONIMOWO….