Najlepsza internetowa perfumeria oryginalny asortyment, ekspresowa dostawa
Link
14 sierpnia 2010

Elektroniczny nos wykryje nowotwór

Izraelscy naukowcy opracowali urządzenie, które pozwala wykryć u pacjenta chorobę nowotworową (na zdjęciu komórka nowotworowa podczas podziału) wyłącznie na podstawie badania jego oddechu. Już wkrótce „elektroniczny nos” może być alternatywą dla obecnie stosowanych badań profilaktycznych – donosi serwis Popular Science.
Opracowana przez naukowców z Technion Israel Institute of Technology w Hajfie metoda pozwala zdiagnozować cztery rodzaje raka – piersi, płuc, prostaty oraz jelita grubego, bez względu na wiek czy płeć chorego.

Ten niezwykły czujnik, w skład którego wchodzi m.in. chromatograf gazowy oraz nanocząstki złota, pozwala odróżnić oddech pacjenta zdrowego od tego, który należy do osoby cierpiącej na chorobę nowotworową. Naukowcy przekonują, że „elektroniczny nos” może działać jak system wczesnego ostrzegania. Pozwala on bowiem zdiagnozować nowotwór zanim ewentualne guzy stają się widoczne w badaniu radiologicznym.

Naukowcy do tej pory przebadali oddech 177 ochotników pobrany od nich zanim jeszcze rozpoczęli terapię. Jeden z autorów raportu z badań, Abraham Kuten, przekonuje, że jeżeli uda się potwierdzić skuteczność ich wynalazku na większej próbie pacjentów, to już wkrótce może on stać się prostą i nieinwazyjną metodą diagnozowania chorych na raka.

Fot. z www.constant-tsai.com
za onet.pl

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

1
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Your method of describing all in this piece of writing is truly good, every
one can without difficulty know it, Thanks a lot.

Have a look at my web site :: line cookie run cheats