12 września 2010

Kenzo Eau de Toilette Homme Boisee – nawet szkoda smarknąć

W 1991 roku powstał wspaniały klasyk, który do dziś dnia jest najbardziej wartościową i otartą o świat realny wariacją na temat morza. Niemal dwadzieścia lat od tamtej chwili dane mi jest poznać sequel, perfumy z założenia oferujące jednakowy przekaz, ale wzbogacone o nuty drzewne- Kenzo Homme Boisee. Trudno jednak dołączyć do tłumu wiwatującego na cześć tego zapachu. Po pierwsze poza nazwą nie łączy go z klasykiem niemal nic. Nie ma ani par jodu, ani rosy na mchu, ani soli, ani morskiej piany. Po prostu zupełnie inna bajka, którą przy dobrych chęciach można uznać za ledwie poprawną. Owszem, na tle tego co prezentują męskie nowości można dziecku Kenzo przylepić etykietkę „wart uwagi”, ale w porównaniu do rocznika 91 wypada blado.

Przede wszystkim tony wetiweru, które prawie przygniatają zapach na początku. To tak jakby ktoś sprasował tę trawę w duży i ciężki sześcian, i rzucił na drewnianą powierzchnię pełną zerwanych ziół. Te trzy elementy: wetiwer, cedr i zielenna, stanowią o całym zapachu i jego rozwoju w funkcji czasu. Wielkiej filozofii nie przedstawię ograniczając się do trzech zdań o kompozycji. Pierwsze. Zaczyna się wetiwerowym klockiem na rozmarynie i bazylii, z dużą ilością wilgoci oraz kręcenia w nosie. Drugie. Pada to wszystko w męsko-zieloną pulpę, gdzie niemożliwa staję się identyfikacja czegokolwiek poza wetiwerem. Trzecie. Z pulpy wyłaniają się jakieś rozgrzane patyki, które później porywa fala lekko chemicznej wody. I tyle.

Przyznam szczerze, że oczekiwałem czegoś super. Chciałem zostać rzucony na kolana, przeniesiony z nadmorskich bagien klasyka do iglastego boru, chciałem poczuć wbijające się w stopy szpilki. Nie tym razem jednak. Producent zapewnia, że Homme Boisee to zapach równowagi między człowiekiem i naturą. Z tego powodu stwierdzam, że jestem niezrównoważony.

Nuty: rozmaryn, bazylia, pieprz, mięta, wetiwer, drzewo cedrowe
Rok powstania: 2010
Twórca: Olivier Polge
Cena, dostępność, linia: jako 30, 50 i 100 mL w perfumerii Douglas

Fot. nr 2 z pani.pl

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JAROSLAV
13 lat temu

Zawsze uważam, że warjacje zapachowych klasyków to strata czasu.
tak jest i w tym przypadku.
końcówka postu bezbłędna:)
pZdR
J

Marcin Budzyk
13 lat temu

Masz rację. Faktycznie w większości przypadków wychodzą straszne gnioty.

Piotrek
Piotrek
13 lat temu

Potwierdzam niestety. Klapa. A oczekiwania miałem dość duże….
PS. Dostępny też w Sephorze.

Marcin Budzyk
13 lat temu

Dzięki za info. Mnie jakoś do Sephory nigdy nie po drodze.

Anonimowy
Anonimowy
13 lat temu

ja jestem bardzo wymagajacy a mi ten zapach przypadl strasznie do gustu, dla mnie bomba;]

maniek69
maniek69
13 lat temu

Podobny do Tokyo. Nic nowego.

Anonimowy
Anonimowy
13 lat temu

Niby nic nowego, ale w mojej ocenie jeden z lepszych (jeśli nie najlepszy) męski zapach tego roku.

Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

zachwycanie się przereklamowanym i wręcz pospolitym – pachnie nim co 3 facet, podobnie jak Aqua Di Gio…
miał być inny i jest inny, a nie "taki jak".

Anonimowy
Anonimowy
11 lat temu

A ja zwariowałam na punkcie tego zapachu. Dzięki recenzjom z tego bloga, a konkretnie dzięki recenzji "klasyka". Myśląc, że zamawiam próbkę Kenzo Pour Homme, przez pomyłkę zamówiłam próbkę właśnie Homme Boisee. Szalenie przypadł mi do gustu ten zapach, więc czym prędzej zamówiłam Kenzo Pour Homme – nie będąc świadoma pomyłki:( Dziś przyszła przesyłka. Oczekując jej, bez cienia jakiegokolwiek zapachu na sobie, drżącymi rękoma rozpakowałam przesyłkę, zanurzyłam się w mgiełce …. czegoś… bleee… Nie, nie i jeszcze raz nie! Ten zapach świdruje mi w czubku głowy wiercąc na żywca… brrr. Jestem już po trzecim prysznicu. A zapach "szkoda nawet smarknąć" noszę w torbce by jakoś ten dzień przetrwać.