1. Przede wszystkim trzeba powiedzieć o nowych, 30 mL zapachach Escentric Molecules. Na LuckyScent kosztują odpowiednio 70 i 85 $ (w zależności od opakowania), ale w Harvey Nichols wystarczy 30 E, żeby stać się posiadaczem zgrabnej 30-stki. Kiedy będą w Polsce- nie wiem, dowiem się po niedzieli.
2. O terminalnych decyzjach Andy Tauera dotyczących jego nowych zapachów pisałem wczoraj tu KLIK.
3. Juliette Has A Gun wypuszcza zapach zrobiony z samego Ambroxanu, czyli dokładną kopię Molecule 02. Nawet cena będzie niemal identyczna. Nazwa wdzięczna- Not A Perfume.
Nuty: Ambroxan
4. Premiera Amouage Memoir odbędzie się 23 września, więc pewnie niedługo potem duet pokaże się w Polsce. Przypomnę tylko, że męski zapach należy do grupy drzewno-skórzanej fougere, damski zaś do animalno-szyprowej. Obecność nut odzwierzęcych powoduje, że duet Memoir spada gdzieś dalej w rankingu oczekiwanych nowości.
5. Na targach we Florencji również odbyła się premiera nowego zapachu Miller et Bertaux– Om. Wkrótce zapewne i ta kompozycja będzie dostępna w GaliLu.
Nuty: kadzidło frankońskie, paczula, goździki, wanilia, mirra, pieprz, pimento, drzewo cedrowe
Wieści z Polski:
GaliLu- nowy zapach marki Serge Lutens Bas de Soie i znany z wersji pałacowej Cuir Mauresque.
Quality- nic, ale to tylko cisza przed burzą.
Od przyszłego tygodnia będę również podawał informacje z Douglas’a i Sephory.