16 listopada 2010

Huitième Art Parfums Ambre Ceruleen – ogólnie niemrawo, ale fasolka dobra

Po przerwie wracam do jednego zapachu Huitieme Art Parfums. Nie bez przyczyny. Ambre Ceruleen, oprócz tego, że ambrowa, wydaje się kroczyć tymi samymi ścieżkami co Bond No. 9 Perfume. Mówiąc wyraźniej, dzieło sztuki Guillaume’a to popis gry fasolki tonka. Jak już wspomniałem przy okazji przepysznego oudu, bób tonka ma tę cenną właściwość, że potrafi materializować różne słodkie zapachy. W Ambre Ceruleen moje słowa znajdują potwierdzenie, bo niepozorna fasolka staje się ostrym, połamanym karmelem, który został wyostrzony kwaśną werbeną. W sumie to nawet trudno powiedzieć czy to werbena, bo tutaj czuć bardziej zapach kwaśnej zieleni, trochę chemiczny, trochę niedojrzały, może nawet dentystyczny, ale jednak mający swój urok.

Tonka w otoczeniu drzewnym i ambrowym jak w tej kompozycji (ale również obok paczuli czy, w mniejszym stopniu, żywic) lubi przybrać właśnie ostrą, nieco skarmelizowaną formę. Na początku rozwoju zapachu jest to szczególnie mocno widoczne. Później na scenę wchodzą cieplejsze, kremowe nuty. W ogóle trudno jest rozgryźć na własny nos skład Ambre Ceruleen, bo poza wyraźną tonką nie czuję tu nic konkretnego. Sama kompozycje jest mało ambrowa w ścisłym znaczeniu a prawdę mówiąc jest BARDZO mało ambrowa. Już szybciej idzie się domyślić udziału sandałowca, bo charakterystyczna drzewna mleczność dość wyraźnie kołacze w dalszych etapach tych perfum. Później zapach gaśnie w tych klimatach i tyle go widzieliśmy.

Sama kompozycja jest w sumie mało odkrywcza i powalająca na kolana. Brakuje mocy według mnie. Jakiegoś dopalacza nie ma, bo oprócz wątku z tonką Ambre Ceruleen rumieni się na skórze tak niemrawo, że prawie w ogóle.

Nuty: ambra, bób tonka, opoponaks, drzewo sandałowe
Rok powstania: 2010
Twórca: Pierre Guillaume
Cena, dostępność, linia: za 50 mL wody perfumowanej zapłacimy w perfumerii Quality Missala 385 zł

Fot. nr 2 z prudencepennywise.blogspot.com

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
13 lat temu

ORGINALNE PERFUMY HUGO BOSS, Lacoste Dior. 100 mL tylko 49 zł. Dlaczego tak tano dowiesz się na gg: 65748393

Marcin Budzyk
13 lat temu

Za "ORGINALNE" perfumy to my dziękujemy. 😛