24 stycznia 2011

Nez a Nez Vanithe – miodowo-drzewna pani z buduaru

Dziś odbyło się losowanie. Losowanie z zapomnianego trochę setu Nez a Nez. Wypadło na Vanithe. To już druga „marność” wyrażona przez wanilię. Czy ten składnik naprawdę ma coś, co może kojarzyć go z przemijaniem, beznadzieją życia? Zapach, z którym dziś mam przyjemność określany jest jako idealny, zmysłowy, wprowadzający w kontemplacyjny nastrój. Producent nie oparł się pokusie bogatego, niemal grafomańskiego opisu, który raczej nijak ma się do kompozycji jako takiej.

Vanithe jest zapachem nieskomplikowanym. Początek jest zabójczo świeży. Werbena i herbata earl grey to podstawa, która decyduje o pierwszym wrażeniu. Nie jest źle, ale o „to już było”. Później nabiera to wszystko bardziej jaśminowej maniery, aby jeszcze dalej przejść w obszary drapiące i miodowe (miód koniecznie skrystalizowany), rodem z Soir de Lune czy Jewel. Ta niesamowita zmienność czyni z Vanithe mistrzowski popis perfumiarki – Karine Chevallier. Tym bardziej, że baza znowu jest zupełnie inna od tego, co było przedtem. Drzewna, słodka, cicho zaplata na skórze lekko dymne akordy gwajakowego drewna i wanilii. Zapach ładny, dopracowany do perfekcji, zmienny jako mało który inny, ale jednak czegoś mi tu brakuje, albo czegoś jest za dużo. Nie wiem. Zbyt idealny?

Ze stajni Nez a Nez za najciekawszy zapach i tak uważam ten: KLIK

Nuty: rozmaryn, werbena, herbata earl grey, herbata jaśminowa, drewno gwajakowe, wanilia, benzoin miodowy (?), bób tonka
Rok powstania: 2007
Twórca: Karine Chevallier
Dostępność i cena: tylko z zagranicznych perfumeriach, np. LuckyScent.com (165$/100mL) oraz Aus Liebe Zum Duft (98E/100mL)

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Budzyk
13 lat temu

A przy okazja napiszę, że to jednak z marek, które pewnie pojawią się w Quality. Pasuje do nich wizerunkowo i zapachy też ma więcej niż dobre.