22 listopada 2011

Menard Authent — róża przeciwzmarszczkowa

Menard Authent.

Wywołuje skurcze macicy. Ułatwia wydzielanie mleka. Dodaje ludziom ufności. Magiczny hormon i neuroprzekaźnik, którego zawsze jest za mało. Łatwo się domyslić, że chodzi o okscytocynę.

Od dziś możemy pobudzić nasz organizm do produkcji tej substancji. Pomóc w tym ma nowa woda perfumowana marki Menard, inspirowana najdroższym kremem przeciwzmarszczkowym na świecie, o nazwie Authent (kosztuje niemal 4000 zł) Czytaj dalej…

Oto opis za stroną perfumerii Quality Missala:
Woda perfumowana Authent została zainspirowana doskonałością rewolucyjnego kremu Authent, który jest pierwszym kremem działającym bezpośrednio na komórki macierzyste skóry właściwej i naskórka. W badaniach prowadzonych przez laboratoria Menard, naukowcy wykazali, że zapach kremu działa na mózg i aktywuje komórki macierzyste.

Odkrycie to doprowadziło do stworzenia wody perfumowanej Authent. Zapach przyczynia się do wydzielania hormonu o nazwie oksytocyna, co umożliwia aktywację komórek macierzystych. Dzięki uwalnianiu się oksytocyny następuje spadek neuropeptydu Y, którego wzrost następuje w wyniku stresu i niepokojów. Zapach przynosi wrażenie spokoju i szczęścia.

Girlanda z róż.

Wierzycie? Mój stosunek do takich rewelacji jest dość sceptyczny i taki sam jak do klasycznej aromaterapii, dlatego też skupię się na zapachu samym w sobie.

Authent to przede wszystkim róża. Zmysłowa, elegancka, podkręcona pudrowym fiołkiem, kobiecym pieprzem i jasnym piżmem. Nie tworzy karykaturalnej retro atmosfery, ani przesadnie kosmetycznej aury. To kwiat lekki, zmysłowy i oszałamiająco ładny.

Kompozycja jest transparentna i nieco rozmyta. Nie zmienia się w czasie i jest nieco wtórna. Nie zarzucę jej niskiej jakości, ale zbytnie ugłaskanie i ogładę. Z drugiej strony tak chyba miało być. To przecież niejako uzupełnienie dla kremu.

Nuty: róża, fiołek, kwiat pomarańczy, pieprz, jaśmin, ambrette, piżmo, wanilia, drewno sandałowe
Rok powstania: 2011
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: za 50 mL wody perfumowanej zapłacimy 485 zł
Trwałość: średnia, około 6 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

ladny flakon

Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

Flakon przepiękny to prawda.
Do aromaterapi podchodzę sceptycznie, ale gdy pachnę czymś co mi się podoba to jestem "łagodniejsza", gdyby zapach mnie drażnił to nie ma mowy o spadku neuropeptydu Y 🙂
Jagoda

Anonimowy
Anonimowy
11 lat temu

Dostałam próbkę tej wody i jestem oczarowana! Nie pamiętam, kiedy ostatnio jakiś zapach zrobił na mnie podobne wrażenie. Nie wiem, na ile zadziałała aromaterapia ale jest w tym zapachu coś, co urzeka