22 listopada 2011

Menard Authent — róża przeciwzmarszczkowa

Menard Authent.

Wywołuje skurcze macicy. Ułatwia wydzielanie mleka. Dodaje ludziom ufności. Magiczny hormon i neuroprzekaźnik, którego zawsze jest za mało. Łatwo się domyslić, że chodzi o okscytocynę.

Od dziś możemy pobudzić nasz organizm do produkcji tej substancji. Pomóc w tym ma nowa woda perfumowana marki Menard, inspirowana najdroższym kremem przeciwzmarszczkowym na świecie, o nazwie Authent (kosztuje niemal 4000 zł) Czytaj dalej…

Oto opis za stroną perfumerii Quality Missala:
Woda perfumowana Authent została zainspirowana doskonałością rewolucyjnego kremu Authent, który jest pierwszym kremem działającym bezpośrednio na komórki macierzyste skóry właściwej i naskórka. W badaniach prowadzonych przez laboratoria Menard, naukowcy wykazali, że zapach kremu działa na mózg i aktywuje komórki macierzyste.

Odkrycie to doprowadziło do stworzenia wody perfumowanej Authent. Zapach przyczynia się do wydzielania hormonu o nazwie oksytocyna, co umożliwia aktywację komórek macierzystych. Dzięki uwalnianiu się oksytocyny następuje spadek neuropeptydu Y, którego wzrost następuje w wyniku stresu i niepokojów. Zapach przynosi wrażenie spokoju i szczęścia.

Girlanda z róż.

Wierzycie? Mój stosunek do takich rewelacji jest dość sceptyczny i taki sam jak do klasycznej aromaterapii, dlatego też skupię się na zapachu samym w sobie.

Authent to przede wszystkim róża. Zmysłowa, elegancka, podkręcona pudrowym fiołkiem, kobiecym pieprzem i jasnym piżmem. Nie tworzy karykaturalnej retro atmosfery, ani przesadnie kosmetycznej aury. To kwiat lekki, zmysłowy i oszałamiająco ładny.

Kompozycja jest transparentna i nieco rozmyta. Nie zmienia się w czasie i jest nieco wtórna. Nie zarzucę jej niskiej jakości, ale zbytnie ugłaskanie i ogładę. Z drugiej strony tak chyba miało być. To przecież niejako uzupełnienie dla kremu.

Nuty: róża, fiołek, kwiat pomarańczy, pieprz, jaśmin, ambrette, piżmo, wanilia, drewno sandałowe
Rok powstania: 2011
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: za 50 mL wody perfumowanej zapłacimy 485 zł
Trwałość: średnia, około 6 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

ladny flakon

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Flakon przepiękny to prawda.
Do aromaterapi podchodzę sceptycznie, ale gdy pachnę czymś co mi się podoba to jestem "łagodniejsza", gdyby zapach mnie drażnił to nie ma mowy o spadku neuropeptydu Y 🙂
Jagoda

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Dostałam próbkę tej wody i jestem oczarowana! Nie pamiętam, kiedy ostatnio jakiś zapach zrobił na mnie podobne wrażenie. Nie wiem, na ile zadziałała aromaterapia ale jest w tym zapachu coś, co urzeka