8 sierpnia 2012

[NEWS] Etat Libre d’ Orange x 2: Faun oraz Adam i Ewa

Nowości Etat Libre d’Orange to zawsze jedne z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie perfum. Parę dni temu świat obiegł news o aż dwóch nowych zapachach: The Afternoon of a Faun oraz Dangerous Complicity. Czytaj dalej…

ELdO The Afternoon of a Faun to zapach inspirowany poematem Stefana Mallarme – francuskiego pisarza z XIX wieku. Oczywiście musi być coś, co zachęciło speców od perfum do sięgnięcia po ten utwór. Tym czymś jest opis erotycznych, zmysłowych doznań fauna z jego snu. Sama kompozycja ma balansować między zmysłową rzeczywistością a sugestywną fantazją. Ciekawe, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę skandalizujące interpretacje poematu przez innych twórców europejskich i amerykańskich. Do tego trzeba dodać ambitne nuty pachnidła: bergmotkę, pieprz, cynamon, kadzidło, mirrę, nieśmiertelniki, irysy, skórę i benzoin.

Seksualne wyzwolenie po zjedzeniu zakazanego owocu stało się inspiracją do stworzenia Dangerous Complicity. Tragiczna historia Adam i Ewy wcale się taką nie okazała. I pachnieć ma wybornie. W nutach rum, imbir, kokos, osmanthus, wawrzyn, jaśmin, calamus, ylang ylang, paczula, skóra, drewno sandałowe i kaszmirowe. Oba zapachy mają się pojawić jeszcze w tym roku.

Info i fota z materiałów prasowych i euroscentusa.com

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JAROSLAV
9 lat temu

Wystarczy spojrzeć na nuty,by się przekonać jak świetne muszą być to zpachy:)
pozdr,

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

nic z tego i tak nie bedzie

jestem.z.ksiezyca
9 lat temu

Dangerous Complicity będzie dla mnie, jestem przekonana na 99% 🙂

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Mam nadzieję, że będzie można zdobyć próbki, bo Fauna bardzo chciałbym spróbować.

W tym roku ELd'O także będzie lansowało wszystkie swoje zapachy w nowej, 100-mililitrowej odsłonie

Feline
9 lat temu

Po systematycznych wpadkach z ta "wannabe" marka ,podaruje sobie testy,zwlaszcza zre sklad nie obiecuje niczego ciekawego.

Marcin Budzyk
9 lat temu

Ja jednak będę czekał. Etat Libre ma u mnie kredyt, wielki kredyt. Za Tildę. Ona była tak genialna, że do końca świata będę testował zapachy tej marki. Może w końcu dadzą coś ciekawego…

Feline
9 lat temu

No zgoda,Tilda byla znona,choc tez nie padlam z zachwytu.Ale ostatnich pare lat wszystko robione jest i tak wedlug kilku szablonow,z wariacjami na plus/ minus.
Czy drugstore,czy mainstream albo nisza,kazdy ma swoje pare konceptow i doi je az krowa padnie".Money makes the world go round." A to zabija wszelka kreatywnosc.

maja
9 lat temu

A Secretions Magnifiques? Dla mnie jest z zupełnie innej kategorii niż inne "nisze". Nawet obok odorów CDG ciężko go postawić… Drażni i pociąga jednocześnie.

maja
9 lat temu

A Secretions Magnifiques? Dla mnie jest z zupełnie innej kategorii niż inne "nisze". Nawet obok odorów CDG ciężko go postawić… Drażni i pociąga jednocześnie.