4 sierpnia 2013

Byredo Bullion — ciemno, ciepło…

Bullion powstał w 2012 roku, ale wyłącznie jako limitowana, luksusowa edycja przeznaczona na rynek Bliskiego  Wschodu (swoją drogą to lansowanie perfum dla szejków zaczyna już mnie mdlić). Teraz zapach zadebiutował na szerszych rynkach, również w Polsce. Inspirowane Orientem pachnidło mogłoby odnieść u nas sukces, ale myślę, że tak się nie stanie.

Połączenie hebanu, sandłowca, śliwki, skóry i osmanthusa to materiał na bestseller. Nos Byredo postawił jednak na niedbałe zmieszanie kilku pięknych składników licząc, że wyjdzie z tego ciemnooka piękność – przeliczył się. Bullion jest przede wszystkim chemiczny i to tak bardzo, że trudno podejrzewać go o przynależność do niszy. Owszem, jest też skórzany i śliwkowy, ale to określenia przychodzące do głowy dużo później. Skóra w Bullion nawiązuje do Baudelaire. Jest chimeryczna, dość mocno narzucająca się na nos i mało skórzana w klasycznym rozumieniu, choć trudno odmówić jej intensywności. Smaga nos dość mocno, ale bardziej pasem z nylonu niż pejczem. Równorzędnym graczem jest śliwa. Tu w wersji wytrawnej, nieco dymnej, ale bez robaka, ani wygrzanej słońcem skórki, a to już spory zawód.

Rozwój tych perfum polega na przejściu w bardziej słodkie, przypominające kisiel akcenty osmanthusa. Z tym, że syntetyczna skóra i dziwna śliwka zostają na miejscu też. Tracą jedynie trochę mocy. Kto nie lubi tego kwiatu uzna wiadomość o trwałości za wielką nowinę. Po 3-4 godzinach z Bullion nie zostaje najmniejszy ślad.

Nuty: czerwony pieprz, śliwka, skóra, osmanthus, heban, drewno sandałowe, piżmo
Rok premiery: 2013
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: 630 za 100 mL wody perfumowanej
Trwałość: kiepska, około 3-4 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
10 lat temu

Marcinie, wkradła Ci się literówka.:)
Trwałość: kiePska

Pozdrawiam
Argentum

Anonimowy
Anonimowy
10 lat temu

dobrze że rosołem nie pachnie

Marcin Budzyk
10 lat temu

Dziękuję. Już poprawiam. 🙂

Marcin Budzyk
10 lat temu

To też tak nie końca. Ma w sobie jakąś minimalną nutę gotowanych warzyw. Może to przez zmieszanie sandału ze śliwką…

Anonimowy
Anonimowy
10 lat temu

Twoje recenzje są po prostu fenomenalne. Nie zawsze mam podobny z Twoim odbiór zapachu, bo to wszak rzecz i gustu, i wyrobienia olfaktorycznego (ja jestem tylko amatorem), ale czyta się Twoje teksty wybornie. Powiem więcej, to uzależnia…