15 listopada 2014

Guerlain Nerolia Bianca

Perfumy marki Guerlain znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Nerolia Bianca to zapach złożony w sposób niesamowity. Dość powiedzieć, że w piramidzie nut zawarte są jedynie nuty z różnych części pomarańczowego drzewa: od młodych gałązek po kwiaty. To zaś zapowiedź arcydzieła w tej kategorii. 

Wyprawa do pomarańczowego gaju

Nowe perfumy Guerlain naprawdę przenoszą w czasie i przestrzeni. Już po pierwszej aplikacji czuję, jakbym znalazł się w pomarańczowym gaju. Odczucie nie jest jednak proste i frywolne. To bardzo konkretny gaj, w którym dopiero co spadł ciepły deszcz. Niebo już się przeciera i na zielone liście zaczynają padać promienie słońca. Cud. Cud we flakonie.

Wyprawa do supermarketu

Problem zaczyna się po 5-10 minutach. Najpierw bajkowy gaj staje się zwykłym kartonem pomarańczy z marketu. Później sokiem pomarańczowym. Dalej jest już napój. Dość spadania? Jeszcze nie, bo ostatnim stadium jest oranżada w proszku z klasycznie nudną, chemiczną i pyłową bazą. Porównanie Guerlain Nerolia Bianca w ostatni stadium z tym, co jest na początku wypada po prostu kiepsko. Zapach ewoluuje w najgorszą z możliwych stron.

Przyczyn takiego stanu łatwo się domyślić. Olejek pomarańczowy z owoców to najtańszy olejek eteryczny na rynku. Nie ma sensu zastępowanie go chemią. Jednak olejek neroli i petitgrain to już jedne z droższych komponentów i możemy być pewni, że prawie zawsze powstają w laboratorium. W przypadku Nerolia Bianca braki widzę właśnie po stronie tych bardziej bazowych składników, bo owocowo-pomarańczowa głowa gra świetnie.

Po 3 godzinach, na skórze zostaje marne wspomnienie, a po 4 nie ma już nic. 3-4 godziny w przypadku woni, bądź co bądź cytrusowej, to nie najgorszy rezultat.

Nuty: pomarańcza, neroli, petitgrain, kwiat pomarańczy słodkiej, gorzka pomarańcza, liście pomarańczy
Rok premiery: 2013
Twórca: Thierry Wasser
Cena, dostępność, linia: zapach dostępny jako woda toaletowa o pojemności 75 mL
Trwałość: 3-4 godziny, więc nieźle jak na tę grupę perfum

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
koko
koko
3 lat temu

jej! ale one Piękne <3