26 maja 2015

Armani Code Turquoise for Men

Armani Code Turquoise for Men znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Armani Code Turquoise for Men
Armani Code Turquoise for Men

Pisałem już o wersji Turquoise dla kobiet, więc nadszedł czas i na wariację przeznaczoną dla panów. Armani Code Turquoise for Men.

Na pewno ta odsłona Code wypada lepiej. Szczególnie trudne to akurat nie jest zważywszy na bardzo niską ocenę flakonu z etykietą „for Women”.

Armani Code Turquoise for Men pachnie cytrusowo, drzewnie i ogólnie daje radę. Początek ma cytrusowy i nudny, ale później wychodzi z tego dość interesująca skórzasto-drzewna nuta. O tyle jest to dziwne, że w spisie nut nie ma bergamoty, która często kieruje kompozycje zapachowe w obszar zdrewniałych i skórzastych pestek, ani też żadnej innej ingrediencji, która mogłaby imitować bezpośrednio skórę.

Jest natomiast cedr i ponoć dwie inne drzewne nuty: gwajak i drewno oliwki. Wrażenie zapachowe kreowane przez perfumy nie jest ścisłe i jednoznaczne. To w końcu nie zapach niszowy. Lecz bezsprzecznie mamy tu coś skórzanego, coś drzewnego i coś, co jednocześnie jest lekkie, letnie i świeże. Akord ten nie jest może jakoś szczególne zmienny i żyjący na skórze, ale może się podobać. No i jest bezsprzecznie męski.

Opinia końcowa o Armani Code Turquoise for Men

Owszem, Armani Code Turquoise for Men jest wonią chemiczną, ale widać, że zrobiono ją z pomysłem, z maleńką iskrą. Jak na limitowany zapach na lato uważam, że mamy do czynienia z bardzo wyróżniającą się premierą.

Nuty: grejpfrut, neroli, drewno gwajakowe, drewno cedrowe, drewno oliwki, piżmo, ambra
Rok premiery: 2015
Twórca: b.d
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 75 mL

Trwałość: dość dobra, około 6-7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments