9 lipca 2015

Diptyque Florabellio

Diptyque Florabellio
Diptyque Florabellio

Diptyque na lato 2015 proponuje wodę perfumowaną Florabellio.

Inspiracje zapachowe są jasne: morze, natura, kawa, kwiaty i sól… Ciekawe i niebanalne połączenie na pierwszy rzut oka. Kiedy weźmiemy pod uwagę inne perfumy eksplorujące te obszary zapachowej mapy, to ochota na testy Florabellio jeszcze wzrasta – są przecież świetne Dolce&Gabbana; Light Blue, Thierry Mugler Womanity, Calvin Klein Reveal czy męski James Bond Ocean Royale.

Zderzenie z rzeczywistością okazuje się jednak bolesne. Jabłko Diptyque nie dorasta do pięt temu z Light Blue, sól nie jest taka jak w Reveal i Womanity, kawa jest parodią Ocean Royale. Całość tragicznie syntetyczna, słoniowa i obrzydliwie skoncentrowana. Można nawet przypuszczać, że ktoś chciał zrobić najbardziej plastikowe i najbardziej chemiczne perfumy świata, przy których twórczość Zarkoperfume wygląda na kwintesencję naturalności.

Diptyque Florabellio - grafika promująca zapach
Diptyque Florabellio – grafika promująca zapach

Owszem, Florabellio na pewno jest wonią nowatorską, ale z takiego usilnego dążenia do oryginalności nie wyszło nic dobrego. Każdy etap gry tych perfum na skórze to tragedia. Początek jest mdło morski, później robi się z tego coś na kształt posolonego i zepsutego mleka, a jeszcze dalej dochodzą tanie detergenty i produkty kawopodobne. MASAKRA…

Opinia końcowa o Diptyque Florabellio

Dziwie się, że marka ta szanowana i tak kojarząca się z naturalnością, lansuje perfumy, które są w tak wielkim stopniu paskudne i plastikowe. Zgaduję, że koszt wyprodukowania pachnącego płynu w tym wypadku jest bardzo, bardzo niski. No cóż, może właściciele Diptyque chcieli podreperować portfele?

Nuty: akord morski, kawa, kwiat jabłoni, sezam, akord soli, sezam, koper
Rok premiery: 2015
Twórca: Fabrice Pellegrin
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 mL
Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

A tak z ciekawości: co znaczy, że "słoniowa"?

Marcin Budzyk
8 lat temu

Potężna, mocna i niezgrabna, bez finezji jednocześnie.