3 lipca 2015

Mancera Sand Aoud

Mancera Sand Aoud znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Mancera Sand Aoud
Mancera Sand Aoud

Na sam koniec zostawiłem najciekawsze i zasługujące na najwyższą ocenę perfumy marki Mancera – Sand Aoud – Oud Piaskowy.

Przede wszystkim jest to kawał starego drewna. Ba, nawet można powiedzieć, że jest to ława w dawno opuszczonym, drewnianym kościele. Posunąłbym też się do stwierdzenia, że widać tam satanistów (ew. innych wandali :)), którzy podpalili tę świątynię. Czuć popiół. Oczywiście nie jest tak, że motyw ten bezwzględnie definiuje Sand Aoud, ale jest podstawą, fundamentem, na którym rozgrywa się akcja.

>>>Polecam również artykuł „Oud, czyli szlachetne zepsucie„<<<

Złożenia nut w tych perfumach są dziwne, szalone wręcz. Ale przy tym ładne i fascynujące.

Początek to wpół zwęglone drewno nasączone konfiturą owocową. W nutach widnieje likier porzeczkowy, ale według mnie bardziej to przypomina nieco wyschniętą, stężoną, bogatą konfiturę z różnych owoców leśnych, nie tylko z porzeczek. Robi to wrażenie, bo jednocześnie dominantą wciąż jest drewno.

Zwęglone drewno

Podoba mi się też to, że sam oud nie jest tu ostry i ekspensywny, i że dzieli pole w zgodny sposób z drewnianymi i kadzidlanymi nutami. Jednocześnie zaznaczam, że Sand Aoud raczej nie przypomina Incense Oud Kiliana. Tutaj jest więcej popiołu, więcej wyschniętego drewna, a mniej żywic i lekkiego dymu snującego się po kamiennym sklepieniu. W ogóle zaś nie ma elementów zwierzęcych.

Mancera serwuje nam też zapach cieplejszy za sprawą przypraw, nieco przykurzony (ale bez chemicznych skojarzeń) i rozświetlony słońcem. I choć duża ilość spalonego drewna powoduje wrażenie pewnej ciężkości, to kompozycja jednocześnie jest przestrzenna.

Czarna porzeczka

W bazie pięknie złoci się wanilią i ciepłą paczulą. To dość standardowa końcówka, ale niczego nie można zarzucić jakości jej wykonania.

Opinia końcowa o Sand Aoud

Mancera Sand Aoud to w mojej opinii najlepsze perfumy tej marki, jakie udało mi się poznać. To oryginalnie potraktowany temat żywicy oud, więc śmiało mogę polecić testy.

Nuty: akord przyprawowy, likier porzeczkowy, róża, szafran, kadzidło, paczula, oud, wanilia, białe piżmo
Rok premiery: 2011
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 60 i 120 mL
Trwałość: jak na ten typ zapachu przeciętna, około 6-7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Bardzo mnie kusi ten oud 😉 Myślę, że może być to coś pięknego. Parę tygodni temu poznałam Oud Imperial Perrisa Monte Carlo i zachwyciłam się. Jest piękny, szalenie zmysłowy, ale na pewno nie jest to letni zapach.

Avarati

Adam
Adam
3 lat temu

Wyraźnie czuje świdrujący pieprz. Naprawdę zrobiły na mnie wrażenie.