19 sierpnia 2015

Rance Hortense

Rance Hortense

Oszczędzę Wam całej historycznej otoczki najnowszych perfum Rance o nazwie Hortense. Wystarczy wiedzieć, że Hortensja de Beauharnais była Królową Holandii i matką Napoleona III.

Ponoć pierwotna receptura perfum Hortense powstała w 1810 roku, kiedy Jean Rance pod wpływem uroku młodej damy zmieszał dla niej romantyczne pachnidło. I ponoć nowa wersja ma nawiązywać do pierwowzoru, ale tego akurat nigdy się nie dowiemy.

Wiemy natomiast, że Horense to piękny, delikatny zapach różany z równie subtelnym podbiciem orientalnym. W poczet określeń-kluczy na pewno można zaliczyć: „frywolność”, „urokliwość”, „mały pazurek”. Nutą główną uczyniono różę, której klimat jest podobny do tego, którego doświadczaliśmy w Rance Rose de Rose. Mamy zatem różę szminkową z wyraźnym akcentem kobiecej kosmetyczki, trochę pudru, trochę puchu i pluszowe obicia…

Reklama perfum Rance Hortense

Rance Hortense zaskakuje jednak ciepłym, zmysłowym cynamonem i cieniem kadzidła. To nie są nuty solo znane z innych niszowych premier, ale nadają całości pożądanej zmysłowości i pazura.

Trzeba też powiedzieć, że kompozycja jest raczej łatwa jak na niszę. Nie jest jednak mainstreamowa, ponieważ czuć ponadprzeciętną jakość składników użytych do jej wykonania.

Opinia końcowa o Rance Hortense

Podoba mi się jej kwaskowy początek, różano-cynamonowe, miękkie serce i nieco słodsza, pamiętająca wcześniejsze nuty baza. Hortense to świetnie skomponowane perfumy. Dla fanek drzewnych, ciepłych i urokliwych perfum to może być naprawdę świetny zapach.

Nuty: bergamotka, pieprz, cynamon, drewno cedrowe, mahoń, róża, wanilia
Rok premiery: 1810/2015
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 mL
Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Perfumy podobne: Lubin Grisette, Dior Dolce Vita, Shiseido Feminite du Bois

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smerfetka
8 lat temu

czy już wiadomo gdzie można je kupić?

Tomek Kuszej
8 lat temu

Nie wiem jak pachnie ten zapach, ale gdy czytam o różanych perfumach z kwaskowym początkiem i orientalnym sznytem od razu na myśl nasuwa mi się Tasmeem od Rasasi.

Marcin Budzyk
8 lat temu

Są w jednej z perfumerii niszowych w Polsce. Jak wpiszesz w Google to powinno wyjść. Nie chcę być posądzony o kryptoreklamę.

Marcin Budzyk
8 lat temu

Myślę, że mogą pachnieć zbieżnie, choć Hortense to zapach naprawdę delikatny. Orient jest tam dalekim echem.

Niestety, nie miałem przyjemność poznać perfum marki Rasasi.