5 czerwca 2016

Davidoff Cool Water Woman Exotic Summer

Davidoff Cool Water Woman Exotic Summer znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Davidoff Cool Water Woman Exotic Summer

Z powodu braku nowości na półkach sieciowych perfumerii dzisiaj słowo o kolejnej letniej edycji limitowanej – Davidoff Cool Water Woman Exotic Summer.

Przyznam szczerze, że nie znam żadnych wcześniejszych letnich limitowanek tej marki. Trudno mi zatem porównywać Exotic Summer z licznymi poprzednikami, choć ma to i swoje zalety – kompozycja jest czystą kartką. No, prawie czystą, ponieważ w dzisiejszych czasach chyba nie ma osoby, która nie zna pierwowzoru.

Po kilku dniach spędzonych z  Cool Water Woman Exotic Summer mogę dojść do jednego, zasadniczego wniosku: to woń bardzo zbliżona do klasyka. Charakterystyczne ozonowe nuty są i tutaj bardzo mocno zaakcentowane i ogólny klimat kompozycji jest również ten sam. Powiedziałbym nawet, że głębsza analiza tegorocznej wersji nie ma sensu z powodu tego właśnie dużego podobieństwa.

Reklama letniego trio Davidoff Exotic Summer

Według mnie zasadniczą i paradoksalną różnicą jest trwałość. O ile wielki Cool Water jest wonią bardzo ulotną, o tyle Exotic Summer trwa na skórze dłużej. Nie ma jednak róży bez kolców i tegoroczna limitowanka wchodzi z piżmowe i nieco nazbyt duszące tony w swojej końcówce. Klasyk tego losu uniknął.

Opinia końcowa o Davidoff Cool Water Woman Exotic Summer

To perfumy, które nie wymagają większych refleksji. Należą do rodziny Cool Water i wpisują się w ten wodny, ozonowy i owocowy klimat, który jest nie do podrobienia. Jest to ich siłą i słabością jednocześnie, choć ja sam jestem skłonny wystawić im ocenę wysoką, bo zachowują wszelkie cechy klasyka świadczące o sile perfum – są zmienne, żyją, wyróżniają się na tle całego zalewu letnich bezpłciowców.

Nuty: irys, akord morski, melon, akord ozonowy, konwalia
Rok premiery: 2016
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 125 mL
Trwałość: średnia, około 4-5 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Witaj Marcinie! Piszesz ,że klasyk Cool Water jest wonią ulotną,ale nie na mnie!Używam od wielu lat i jest to ,mój top zapach na upał. Uwielbiam,kojarzy mi się ze słońcem,morzem,wolnością.Serdecznie pozdrawiam i życzę wspaniałych przeżyć zapachowych.Bożena

urszula
7 lat temu

Nie jest ulotny! Poza tym to naprawdę idealny zapach na lato, moim zdaniem. Nie bez znaczenia jest też jego niska cena. 🙂