29 listopada 2016

Prada L’Homme

Perfumy marki Prada znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Prada L’Homme

Kiedy w sierpniu publikowałem pierwszą minirecenzję Prada L’Homme, wiedziałem, że to perfumy o ponadprzeciętnej jakości. Wyróżniały się na plus w zalewie beznadziejnych męskich premier tego roku i właśnie dziś przyszedł czas, żeby to ostatecznie zweryfikować

Najważniejszą kwestią pozostaje fakt małej oryginalności kompozycji, która przypomina wcześniejsze zapachy marki Prada (z serii Infusion i Amber). Trudno jednak uważać to za wadę, kiedy weźmiemy pod uwagę niebywały kunszt połączenia irysa i ambry – sygnaturowych nut włoskiej firmy, jak i to, że na rynku wciąż jest to mariaż niespotykany i wyjątkowy. Żadna inna marka nie zdecydowała się na jego naśladowanie.

W gamie Prada L’Homme znajdziemy też perfumowane mydła

L’Homme to perfumy klasyczne, garniturowe i chłodne. Czuć w nich cień nuty mydlanej, lecz dzięki temu kompozycja kreuje też wrażenie czystości, które zwłaszcza na początku jest dość migotliwe i świetliste (za ten efekt pewnie odpowiadają pewne tony cytrusowe). Zapach w żadnej chwili nie robi się ciężki czy przesadnie orientalny. Irys trzyma się chłodnej strony mocny i tylko czasami rzuci w nos bardziej metalicznym niuansem. Zaznaczam jednak, że bez przerwy L’Homme trzyma fason i nie wpada w chemiczne niuanse. Oczywiście, nie łudzę się, że do produkcji kompozycji wykorzystano naturalny absolut irysa, ale najważniejszy pozostaje fakt dobrego zagrania syntetykami, które wcale nie pachną sztucznie.

Oficjalna fotografia L’Homme i La Femme

Oprócz tego warto wspomnieć o pewnym śladzie skórzano-zamszowym, który kreowany jest zapewne przez złożenie nut paczuli i fiołki. Z jednej strony wnosi on do kompozycji ślad ciepła, ale jednocześnie pozostaje wytrawny i kreuje pewien dystans. Ten wyniosły chłód jest zresztą cechą charakterystyczną L’Homme od początku do końca.

W momencie przejścia serca w bazę, gdzieś po 3-4 godzinach od aplikacji, Prada L’Homme muska obszary przykurzone i tańsze w wydźwięku od wcześniejszych nut, lecz mimo tego nie przekroczona zostaje granica stylu i dobrego smaku. Zapach powoli gaśnie na skórze, staje się trudny do określenia – drzewny i pudrowy jednocześnie, lecz bardzo delikatny.

Opinia końcowa o Prada L’Homme

Nie ośmieliłbym się porównywać L’Homme z serią Infusion i Amber, ponieważ od testów tamtych zapachów minęły lata, ale jestem pewien, że klimat obecnej premiery i jej jakość nie jest niczym nowym. Nie zmienia to jednak faktu, że na tle obecnych nowości Prada pokazała nam jedne z najciekawszych perfum tego roku.

Nuty: ambra, irys, geranium, neroli, pieprz, cedr, fiołek, paczula
Rok premiery: 2016
Twórca: Daniela Andrier
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 50 i 100 mL
Trwałość: średnia, około 5-6 godzin

Reklama perfum Prada L’Homme

Pozostałe recenzje

24 października 2021

Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Wersji poprzedniej nie pamiętam (choć opisałem na blogu). Znam tę jeszcze wcześniejszą, która miała wyczuwalny paczulowy niuans i była naprawdę dobra – możliwa do zapamiętania…
A teraz mamy perfumy Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
4 lat temu

fajnie że następują po sobie recenzje dwóch najważniejszych dla mnie premier roku – Prada i nowy Lalique 🙂 M.

rAf
4 lat temu

Nic mnie tutaj nie zaciekawiło a Amber i Iris uwielbiam. Za ważną poznania premierę w tym roku uważam pojawienie się Bentley for Men Absolute z racji olbrzymiego podobieństwa z Gucci pour Homme, niemniej za najciekawszą premierę uważam Venetian Bergamot.

Anonimowy
Anonimowy
4 lat temu

Marcinie, co sądzisz o zakupie testerów z prefumerii e-glamour? Możesz zarekomendować? 🙂
Pozdrawiam, Patrycja

Anonimowy
Anonimowy
4 lat temu

Jedno Pradzie trzeba przyznać, ich nuta mydlana jest wyjątkowa i bardzo mi się podoba od czasów pierwszej buteleczki Prada Amber Pour Homme, ciekaw jestem, czy ktoś jeszcze próbował skomponować tę nutę z innymi męskimi perfumami? 🙂

Mam do Pana prośbę Panie Marcinie, mógłby Pan uzupełnić recenzje o etykiety ocen?

Tomek
4 lat temu

a jak ten zapach wypada w porównaniu z zeszłaroczną premierą – Infusioh d'Iris Cedre czyli naturalnym następca Infusion d'Homme?

Marcin Budzyk-Wermiński

Jeśli komuś nie przeszkadza częsty brak korka lub ładnego opakowania to nie widzę przeszkód

Marcin Budzyk-Wermiński

Niestety, uzupełnienie etykiet nie jest możliwe ze względów technicznych

Marcin Budzyk-Wermiński

Niestety, nie znam wersji Iris Cedre

anonim
4 lat temu

No premiera w Polsce. Ale używany od dawna. Świetny zapach wypełnia luke po GPH

Beniamin
Beniamin
3 lat temu

A ja mam z kolei gorącą prośbę o recenzję nowszej wersji Prada L’homme L’eau, która bardzo mnie urzekła choć czuję w niej chłodną miętę to w składzie jej brakuje ale być może to mój nos nie rozpoznaje któregoś składnika :0