28 maja 2017

Calvin Klein Eternity Intense for Men

Calvin Klein Eternity Intense for Men znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Calvin Klein Eternity Intense for Men

Kilka miesięcy temu Calvin Klein wylansował duet Eternity Intense i dzisiaj napiszę o odsłonie for Men

Dużo czasu zabrało mi naszkicowanie tej recenzji, ponieważ sprawiła mi ona pewne problemy. Wynikają one z samego charakteru kompozycji i tego, że generalnie jej klimat jest inny niż odsłony damskiej. W skrócie, chodzi o to, że kobietom Calvin Klein wręczył zapach oryginalny i w pewnej mierze kontrowersyjny, mężczyznom zaś podano coś bardziej klasycznego… Z tego powodu miałem pominąć ten wpis, ale jednak Eternity Intense for Men nie dawało mi spokoju.

Calvin Klein Eternity Intense for Men

Kompozycja również jest mocno irysowa, ale jednak odmienna od irysów Dior Homme, bardziej wyważona, ani nie tak mydlana jak w odsłonie EdP, ani tak spalona jak w przypadku Dior Homme Parfum. Dodatkowo, bardzo dużo jest tu nut klasycznej, współczesnej perfumerii – jakieś przyprawy, geranium, lawenda. To zaś sprawia, że można przypiąć temu zapachowi etykietkę banału. Przy dokładnych testach okazuje się jednak, że całość jest bardzo dobrze zmieszana. Choć mamy wspomnianą lawendę i geranium, to nie mamy kurzu. Nuty przyprawowe i drzewne również są naturalne – wnoszą wrażenie ciepła i komfortu, mało w nich ostrości, ale nie jest to wadą.

Ważnym aspektem Calvin Klein Eternity Intense for Men są również elementy urozmaicające główny przekaz. To podkręcony cytrusami wątek pieprzu w głowie czy zielono-słodki motyw środka (zakładam, że to przez deklarowany rabarbar). Co więcej, mimo użycia drewna kaszmirowego i pewnie mnóstwa innych syntetyków, perfumy nie pachną przesadnie chemicznie. To również sztuka.

Reklama perfum Calvin Klein Eternity Intense

Opinia końcowa o Calvin Klein Eternity Intense for Men

Na tle wersji damskie może się wydawać, że to nudziak, ale siłą tego zapachu jest dobry krój i nowoczesny wydźwięk w nie-chemicznym wydaniu. To rzadkość w męskiej perfumerii stąd właśnie wysoka ocena.

Nuty: grejpfrut, bergamotka, herbata, biały pieprz, lawenda, geranium, irys, rabarbar, wetiwer, drewno cedrowe, drewno kaszmirowe, akord żywiczny
Rok premiery: 2017
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL
Trwałość: bardzo dobra, około 7-8 godzin

Reklama perfum Calvin Klein Eternity Intense for Men

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymek
6 lat temu

Właśnie go nabyłem! 🙂
Uważam, że jest irysowo-drzewno-mydlany, ale przez takie połączenie daje mi swego rodzaju świeżość (jak po kąpieli).
Tak jak pisałeś, ma w sobie coś takiego, że daje użytkownikowi poczucie komfortu. Do pracy – idealny.

Krzysztof
6 lat temu

Jak wygląda na tle klasyka? Są zbieżne, czy to inne kompozycje?