Najlepsza internetowa perfumeria oryginalny asortyment, ekspresowa dostawa
Link
19 sierpnia 2018

Trussardi Amber Oud

Trussardi Amber Oud znajdziesz w perfumerii ElNino-Parfum.pl

Trussardi Amber Oud
Trussardi Amber Oud

Dzisiaj drugi z zapachów Trussardi, który należy do linii ekskluzywnej, czyli Amber Oud

Marka dość ambitnie anonsuje ten produkt i w materiałach prasowych odnosi się wprost do dwóch, najcenniejszych składników w warsztacie perfumiarza: oudu i ambry. Nie jest to prawdą, ponieważ są składniki droższe, choć nie to mnie oburza.

Za mały skandal uznaję fakt, że Trussardi tak bezpośrednio okłamuje klientów, ponieważ Amber Oud z naturalną ambrą i naturalnym oudem nie ma NIC wspólnego.

Trussardi Amber Oud 100 mL
Trussardi Amber Oud 100 mL

To chemiczny, zakurzony, mocny oud, nieco w stylu Montale, ale z wyraźnie zaznaczoną nutą skórzaną. Podkreślenia wymaga fakt, że akord skórzany nie jest jakiś szczególnie piękny, a mówiąć wprost – wygląda na przeniesiony żywcem z męskich premier tej marki.

W kompozycji pojawia się kilka elementów, które jednak zbierają jakieś punkciki. Po pierwsze, to akord pudrowo-kosmetyczny, nieco w stylu starej toaletki – zakładam, że stanowi on pokłosie gry geranium i czerwonego pieprzu (oraz piżmo, które oficjalnie w składzie nie występuje).

Najmocniejszym detalem Trussardi Amber Oud jest ciekawy akord szafranowo-miodowy, nieco ambrowy (ale na pewno bez naturalnej ambry). Przypomina on Eutopie No.2 nadając jednocześnie perfumom migotliwego wydźwięku starej apteki. Subtelna słodycz delikatnie stapia się ze skórą, a późne objawienie tego niuansu sprawia, że baza nie jest przesadnie chemiczna i zakurzona. To świadczy o konkretnych umiejętnościach perfumiarza.

Opinia końcowa o Trussardi Amber Oud

Z naturalną ambrą i naturalnym agarem kompozycja ta nie ma za wiele wspólnego, a jej tuzinkowy i wtórny charakter nie pozwala na zachwyt. Jednocześnie jest to zapach dobrze złożony i z wartą uwagi bazą.

Najważniejsze cechy:

  • – nie pachnie naturalną ambrą i oudem (co obiecuje producent)
  • – raczej wtórny i chemiczny wydźwięk
  • + dobrze poprowadzona baza z akcentami miodowo-cielesnymi i szafranowymi

Nuty: ambra, oud, kadzidło, skóra, benzoin, elemi, paczula, wetiwer, geranium
Rok premiery: 2016
Twórca: Amandine Clerc-Marie
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna pojemności 100 mL
Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin

Pozostałe recenzje

22 kwietnia 2019

Hugo Boss Bottled Infinite

Hugo Boss Bottled Infinite, o dziwo, nie jest porażająco słaby. Co więcej, otwarcie robi trochę dobrej roboty, ponieważ jest świeże, metaliczne, ale jednocześnie nie kojarzy się jakoś tragicznie. Przypomina mi trochę stare niebieskie lub czerwone Lacoste. Stąd blisko też do skojarzeń…

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o