19 sierpnia 2018

Trussardi Amber Oud

 

Trussardi Amber Oud
Trussardi Amber Oud

 

Dzisiaj drugi z zapachów Trussardi, który należy do linii ekskluzywnej, czyli Amber Oud

Marka dość ambitnie anonsuje ten produkt i w materiałach prasowych odnosi się wprost do dwóch, najcenniejszych składników w warsztacie perfumiarza: oudu i ambry. Nie jest to prawdą, ponieważ są składniki droższe, choć nie to mnie oburza.

Za mały skandal uznaję fakt, że Trussardi tak bezpośrednio okłamuje klientów, ponieważ Amber Oud z naturalną ambrą i naturalnym oudem nie ma NIC wspólnego.

Trussardi Amber Oud 100 mL
Trussardi Amber Oud 100 mL

To chemiczny, zakurzony, mocny oud, nieco w stylu Montale, ale z wyraźnie zaznaczoną nutą skórzaną. Podkreślenia wymaga fakt, że akord skórzany nie jest jakiś szczególnie piękny, a mówiąć wprost – wygląda na przeniesiony żywcem z męskich premier tej marki.

W kompozycji pojawia się kilka elementów, które jednak zbierają jakieś punkciki. Po pierwsze, to akord pudrowo-kosmetyczny, nieco w stylu starej toaletki – zakładam, że stanowi on pokłosie gry geranium i czerwonego pieprzu (oraz piżmo, które oficjalnie w składzie nie występuje).

Najmocniejszym detalem Trussardi Amber Oud jest ciekawy akord szafranowo-miodowy, nieco ambrowy (ale na pewno bez naturalnej ambry). Przypomina on Eutopie No.2 nadając jednocześnie perfumom migotliwego wydźwięku starej apteki. Subtelna słodycz delikatnie stapia się ze skórą, a późne objawienie tego niuansu sprawia, że baza nie jest przesadnie chemiczna i zakurzona. To świadczy o konkretnych umiejętnościach perfumiarza.

Opinia końcowa o Trussardi Amber Oud

Z naturalną ambrą i naturalnym agarem kompozycja ta nie ma za wiele wspólnego, a jej tuzinkowy i wtórny charakter nie pozwala na zachwyt. Jednocześnie jest to zapach dobrze złożony i z wartą uwagi bazą.

 

Najważniejsze cechy:

  • – nie pachnie naturalną ambrą i oudem (co obiecuje producent)
  • – raczej wtórny i chemiczny wydźwięk
  • + dobrze poprowadzona baza z akcentami miodowo-cielesnymi i szafranowymi

Nuty: ambra, oud, kadzidło, skóra, benzoin, elemi, paczula, wetiwer, geranium
Rok premiery: 2016
Twórca: Amandine Clerc-Marie
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna pojemności 100 mL
Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin

Najważniejsze cechy:

Charakterystyka:

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments