12 lutego 2019

Tiffany Sheer

Perfumy Tiffany: Sheer, EdP i Intense

 

Kolejne, trzecie już perfumy marki Tiffany pojawiły się w Polsce

 

Tiffany Sheer są anonsowane jako najlżejsza ze wszystkich odmian tej kompozycji. To zazwyczaj powoduje zapalenie w głowie lampki ostrzegawczej, ponieważ „lżejsze” często znaczy „gorsze” i „chemiczne”. Okazuje się, że w tym przypadku wcale nie jest tak źle. Można nawet powiedzieć, że jest dobrze.

Perfumy utrzymały charakter swojej linii (wyznaczony przez Tiffany EdP), a jednocześnie w obszarze świeżości wprowadziły wiele nowych wątków. Mikstura jest zatem minimalnie kwaskowa, cierpka, zwłaszcza na początku. Akordem przeszywającym całość pozostaje zaś sterylne, białe piżmo. To ono kojarzy się z czystością, a jednocześnie jest delikatne.

Tiffany Sheer 75 mL

Niewątpliwą zaletą pozostaje fakt, że Tiffany Sheer błyszczy na skórze. Migocze. Lecą z niego drobne iskry generowane przez wyżej wymienione składniki (owoce i cytrusy). Warto wspomnieć, że perfumy nie wchodzą przy tym w jakieś landrynkowe lub infantylne tony. Nie stają się też świeżo-chemiczne i usportowione. Cieszy fakt, że piżmo zostało tu przedstawione tak jak powinno być, czyli bez kurzu, plastików, a z czystą poświatą.

Sheer nie jest może tak spektakularny jak Tiffany Intense. Wąchany w perfumerii zdaje się być niemrawy i ginąć w obłoku pozornie piękniejszych (a nawet bardziej mocarnych) kompozycji. Kiedy jednak zadamy sobie trud testowania w pojedynkę, to wówczas okaże się, że kompozycja zbiera plusy.

Wysoką jakość prezentuje przy początku, minimalnie pudrowym sercu, ale też w nieco mydlanej, cieplejszej bazie. Zresztą fundament gra też w sposób bardzo ciekawy. Jest pozornie lekki, ale kreuje wrażenie ciepła. Trochę tak jak słońce ogrzewające nas w mroźny dzień.

Tiffany Sheer 30 mL

Opinia końcowa o Tiffany Sheer

Cieszy fakt, że Daniela Roche Andrier po raz kolejny pokazała klasę i, przede wszystkim, swoje ponadprzeciętne umiejętności. Na pewno nie jest tak, że wersja Sheer rzuci na kolana wszystkich. Polecam jednak testy, bo warto. To perfumy, który wyróżniają się w kategorii „letnie i lekkie wariacje na temat klasyków”. W cieplejszej porze roku mogą zapachnieć jeszcze lepiej.

 

 

Kampania perfum Tiffany Sheer

Najważniejsze cechy:

charakter: czysty, piżmowy, świeży

  • + bardzo dobre zagranie syntetyczną nutą piżma, która nie pachnie syntetycznie
  • + iskrzące wstawki cierpkich owoców i cytrusów
  • + dobra, baza
  • – momentami, zbyt niemrawy, subtelny wydźwięk

Charakterystyka:

Nuty: piżmo, irys, mandarynka, czarna porzeczka, róża, ylang ylang

Rok premiery: 2019

Twórca: Daniela Roche Andrier

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 30, 50 i 75 mL

Trwałość i projekcja: niestety, perfumy mają dość słabe parametry i bardzo szybko znikają ze skóry

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments