10 stycznia 2020

Estee Lauder Beautiful Belle Love

Estee Lauder Beautiful Belle Love opinie

Pamiętam, że klasyczna odsłona tych perfum jest zjawiskowa. Do dziś dnia lubię sobie czasami psiknąć ją na nadgarstek, aby poczuć ten niesamowicie ciekawie złożony akord kwiatowy.

Kilka miesięcy temu na rynku pojawił się flanker – Estee Lauder Beautiful Belle Love. Kierunek zmian nie jest tu jednak pozytywny. Zresztą trudno było tego oczekiwać, kiedy pierwotna odsłona śmiało zasługuje na miano arcydzieła i raczej trudno ją udoskonalić. Problem albo może cecha tego zapachu to brak (niemal zupełny) nawiązań do pierwowzoru.

Kompozycja jest słodsza, bardzo masowa, wtórna. Nie ma w niej praktycznie żadnego elementu, który by zaskakiwał i dostarczał jakichś nieziemskich wrażeń. Jest poprawnie, chociaż mało luksusowo. Estee Lauder tym razem przechyla szalę w stronę średniej półki.

Estee Lauder Beautiful Belle Love 30 mL

Zapach łączy w sobie dwa zasadnicze wątki. Pierwszym z nich jest słodki ulepek na kanwie „paczulowanilii” i innych utrwalających syntetyków. Drugi element tworzą syntetyczne nuty kwiatowe, które kosmos dzieli od tych samych w klasyku. W zależności od ilości chmurek jesteśmy w stanie sterować perfumami, tak że albo element pierwszy dominuje, albo drugi.

Nie jest to kompozycja totalnie płaska i chemiczna. Poszczególne nuty pracują, ale to tak jakby mucha wpadła w do syropu – coś się rusza, ale nie za dużo. Plusem jest to, że na początku czuć nutę migdałową w formie będącej jakimś cieniem klasyka – w zasadzie jego bazy. Później mamy akord białokwiatkowy. Następnie się wszystko wysładza i meandruje w kierunku „paczulowanilii”. W bazie jest jeszcze słabiej, ale jednocześnie nie wchodzimy w jakąś totalną tragedię. Wanilia, paczula, tonka, akordy ambrowo-piżmowe nie stają się syntetycznym słoniem, który nas zabija. Ewentualnie małym słoniątkiem.

EL Beautiful Belle

Opinia końcowa o perfumach Estee Lauder Beautiful Belle Love

Miałem bardzo duże oczekiwania wobec tych perfum, więc mój zawód jest olbrzymi. Obiektywnie nie jest to jednak zapach zły. Jest przeciętny i nudny.

ocena zapachu 4/10

Kampania perfum Estee Lauder Beautiful Belle Love

Beautiful Belle Love

Zdjęcia i materiały oficjalne pochodzą ze strony esteelauder.com

Najważniejsze cechy:

charakter: kwiatowo-słodki

  • +/- brak nawiązań do klasyka
  • – wtórny wydźwięk
  • – niska (ale nie tragiczna) jakość składników i sposób ich połączenia

Charakterystyka:

Nuty: paczula, wanilia, migdał, miód, jaśmin, neroli, róża, szałwia, akord ambrowy, akord piżmowy

Rok premiery: 2019

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL

Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

 

Pozostałe recenzje

15 października 2021

Heeley Athenean

Ostatnia premiera – Heeley Athenean – to kompozycja figowa nawiązująca do starożytnej Grecji…

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adrianna
Adrianna
1 rok temu

Prośba od Adrianny 😉

Weronika
Weronika
1 rok temu

Panie Marcinie czy mógłby Pan wyrazić swoją opinie na temat dwóch zapachów, konkretnie chodzi mi o ” czy coś są warte”oczywiście nie chodzi mi czy są ładne bądź nie bo to kwestia gustu ale czy są dobre jakosciowo,Pan na pewno wie o co chodzi;)Hugo boss in motion i Hugo boss bottled night .Z gory dziękuję

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

Osobiście uwielbiam ten zpach, wydaje mi się bardzi zmysłowy nić jego pierwotna wersja która jest za delikatna i trąci kwatkami , jak wiele innych. Mam obydwa zapachy bella i lebba love i bardziej do gustu przypadła mi wersja „love” – jest mocnijesza i słodsza bardziej kobieca i waniliowa, co kocham w perfumach. Ten cięzki zapach otulający mnie jest czymś niesamowitym. Dlatego ocena 4/10 jest niesprawiedliwa i tylko stanowi o kwestii gustu, co kto lubi. Love są po prostu dla dojrzałej kobiety, świadomej swej seksualności a bella dla nastolatek 🙂 pozdrawiam