23 maja 2020

Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir EdT Extreme

Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir EdT Extreme

Pierwsza, klasyczna odsłona Bleu Noir była wspaniałym zapachem bazującym na nucie wetiweru.

Później powstała wersja Bleu Noir EdP, która trzymała poziom (choć rozpatrywałbym ją jako kopię pierwowzoru). A teraz światu objawiono perfumy Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir  Eau de Toilette Extreme. I one nie dość, że są bardzo odległe od uniwersum znanego z kompozycji tej marki, to dodatkowo pachną po prostu średnio. Nie znajdziemy tu już wetiweru, a jedynie drewienka ze sporą ilością cukru.

Oczywiście, jestem też daleki od wieszczenia klęski, ale na tle dwóch poprzedników jest tu zdecydowanie słabiej. Początek jest cytrusowy i świdrująco cedrowy, nieco koloński. Robi wrażenie, bo kojarzy się klasycznie męsko z echem dawnej sztuki perfumeryjnej. Później Bleu Noir EdT Extreme podąża w kierunku współczesnego akordu drzewnego znanego z wielu aktualnych premier. Na plus zaliczam fakt, że cały czas kompozycja gra dość naturalnie i nawet te zasłodzone i zakurzone drewna w bazie nie przekraczają granic przyzwoitości.

Bleu Noir Eau de Toilette Extreme

Co więcej, kiedy przejdziemy przez pierwsze 2 godziny, wówczas zaczyna się bardzo ciekawy, żywiczny wątek, który w pewnej części rekompensuje utratę wetiwerowych walorów. Minusem tego plusa jest jednak to, że znowu został dosłodzony. Gdyby to było czyste labdanum, to moglibyśmy sięgnąć gwiazd. A tak – sami sobie wyobraźcie kadzidło połączone z aromatem wpół syntetycznego cukru. Obok tego grają też wątki minimalnie plastikowe i zakurzone, ale na szczęście na poziomie akceptowalnym.

Opinia końcowa o Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir EdT Extreme

Dobre perfumy generalnie, ale na tle swoich poprzedników są ukłonem w stronę mas. Brzmią też zdecydowanie mniej naturalnie.

Kampania perfum Bleu Noir Eau de Toilette Extreme

Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir EdT Extreme

 

 

Najważniejsze cechy:

charakter: drzewny

  • +/- mało podobieństwo do poprzedników
  • – dość chemiczny charakter
  • – ciekawa konstrukcja niektórych wątków drzewnych

Charakterystyka:

Nuty: mandarynka, bazylia, piżmo, drewno cedrowe, heban, labdanum

Rok premiery: 2020

Twórca: Sonia Constant

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin

Pozostałe recenzje

15 października 2021

Heeley Athenean

Ostatnia premiera – Heeley Athenean – to kompozycja figowa nawiązująca do starożytnej Grecji…

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
1 rok temu

Wąchałem je niedawno,myślałem że będzie to coś dobrego jak poprzednie zapachy Narciso,których używałem,ale niestety nic specjalnego,nie wyróżniają się spośród innych zapachów męskich,przejdą raczej bez echa…