4 września 2020

Chloe Rose Tangerine

Chloe Rose Tangerine

Zapachy tej marki bardzo lubię, choć mam wrażenie, że w przeszłości ich kompozycje były na znacznie wyższym poziomie

Chloe Rose Tangerine wpisuje się w ten raczej niekorzystny trend. Niby czuć tu nawiązania do klasyka. Jest rześka, zielona i lekka róża. Jest cytrusowy ozdobnik. Ponadto, klimat kompozycji bardzo pasuje mi do wersji Eau de Toilette 2015.

Niestety, już od początku czuć, że perfumy nie prezentują tej jakości, do jakiej przyzwyczajeni są fani dawnych wariacji tej linii. Wszystko jest tańsze – w sensie słabsze i gorsze. Zapach jest martwy jako całość, a przypomnę tylko, że wspaniałe opowieści były jedną z głównych zalet rodziny Chloe. Cytrusy są mizerne. Róża gra w ich otoczeniu niby naturalne, ale tak jakby była chora. To na pewno nie jest ta jędrna, pełna olejków królowa kwiatów, którą znamy z klasycznej wersji Eau de Parfum.

Perfumy Chloe Rose Tangerine

I w zasadzie na tym mógłbym zakończyć recenzje, ale warto wspomnieć o mizernej bazie. W niej róża obtacza się w tanich utrwalaczach, a całość Chloe Rose Tangerine nabiera już wprost masowego i średniopółkowego brzmienia. To chyba nie do końca tak miało być…

Opinia końcowa o perfumach Chloe Rose Tangerine

Niestety, to akurat nie jest godna klasyka wariacja. Pewnych pocieszeniem niech będzie fakt, że to tylko edycja limitowana, która szybko zniknie z półek – zastąpiona przez kolejny klon klasyka…

Kampania perfum Chloe Rose Tangerine

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony chloe.com

Najważniejsze cechy:

charakter: różany

Charakterystyka:

Nuty: róża, mandarynka, czarna porzeczka, akord ambrowy i drzewny

Rok premiery: 2020

Twórca: Sidonie Lancesseur, Michel Almairac

Cena, dostępność, linia: 30, 50 i 75 mL, woda toaletowa

Trwałość: słaba, około 3-4 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
1 rok temu

Tutaj się zgadzam , ja wręcz wybitnie nie znoszę tego zapachu …

Leokadia
Leokadia
1 rok temu

Marcinie, mam pilne pytanie off topic: swego czasu rozpisywałeś się w samych superlatywach o zapachu Etel Libre d’Orange „Like this”. Czy możesz choć dwa słowa napisać o zeszłorocznym ” She Was An Anomaly”? Warto? Nie warto? Świetny? Słaby? Przy pierwszym spotkaniu mnie zachwycił, ale nie wiem czy nie jest zbyt podobny do Mimosa&cardamon Jo Malone który już mam. Nie wydaje się też tak zmienny i szalony jak zapachy Forda: Metallique, Soleile Neige czy Lavender Extreme. Co mi radzisz?

Nat
Nat
1 rok temu

Czy pojawi się recenzja Good Girl Supreme CH i nowej Coco Mademoiselle L’Eau Privee?

Basia
Basia
1 rok temu

Kurcze, jeśli Chloe też schodzi na psy, to ja już nie wiem…
A zmieniając temat – jedyny zapach, do którego wracałam, to było Magnifique Lancome’a. Czułam tam dym z ogniska i wspomnienie jesiennych wędrówek po górach 🙂 Wycofali. Czy ma Pan pomysł na zamiennik? Zapach, do którego znów chciałoby się wracać?

Ala
Ala
11 miesięcy temu
Reply to  Basia

chyba wiele marek perfum schodzi na psy, większość pachnie podobnie, chemicznie i nie ma trwałości