7 stycznia 2021

Chabaud Lait Concentre

Chabaud Lait Concentre 30 mL

Marka Chabaud ma bogatą ofertę złożoną z czterech linii i rozmaitych kompozycji

Za najciekawszą uważam tę najtańszą (większość droższych zapachów tej firmy jest słaba, więc nie są dostępne w Polsce), którą poświęcono smakołykom. W swojej kategorii – perfum smakowitych na zabój i do próchnicy zębów – francuska marka zawiesiła poprzeczkę naprawdę wysoko. Dziś rozwinę recenzję Chabaud Lait Concentre, czyli mleka skondensowanego.

Zapach jest potwornie słodki. Rozpoczyna się nutą pinacolady – i choć ananas w spisie nut nie występuje, to pierwsze minuty są jego popisem. Na samym początku jest to element tak intensywny i sugestywny, że spycha na dalszy plan śmietankę kokosową. Po kwadransie owoc zanika. Kokos i mleko tworzą razem duet radosny, pozytywny, ale mogący zemdlić osoby, które nie tolerują takiej ilości cukru. Sam kokos nie jest jakoś bardzo słodki, a mleko już do granic możliwości. Przy tym jest to efekt wybitnie naturalny. Tak naprawdę pachnie mleko skondensowane, kokos i ananas.

Chabaud Lait Concentre

Z czasem kompozycja ulega dalszym przemianom. Następuje podgrzanie i zawartość naszego garnka zaczyna się zagęszczać. Nuty owocowe na tym etapie już nie występują. Tworzy się jednak wrażenie mlecznych smakołyków w stylu toffi lub kajmaku. Z tym, że w Lait Concentre ciężar kompozycji wciąż przesunięty jest w stronę śmietankową, a nie cukrową. Nie zbliżamy się zatem do tych ostrości zwęglających się kryształków sacharozy, ani w ogóle nie muskamy nawet obszarów przypalonych.  Co więcej, w bazie znowu potrafi pojawić się cień ananasowego liścia. Ten efekt urozmaica wszechogarniającą słodkość.

Być może tylko mój nos tak na nie reaguje, ale przy aplikacji na włosy zapach staje się męczący – trochę tak, jakby ktoś nas żywcem wrzucił do kadzi, w której ze śmietanki powstaje kajmak. Co więcej, zwykłe mycie włosów nie usuwa tego aromatu nawet przez kilka pryszniców. Mam też wrażenie, że na włosach kompozycja jest mniej mleczna, a bardziej brązowieje – większy jest udział karmelu czy kajmaku.

Opinia końcowa o perfumach Chabaud Lait Concentre

Jestem niemal pewien, że Chabaud Lait Concentre to najsłodsze perfumy, jakie są dostępne w Impressium, a być może w ogóle w Polsce. Realizm tej kompozycji jest jednak tak wielki, że trudno przejść obok niej obojętnie.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony Perfumerii Impressium

Najważniejsze cechy:

charakter: smakowity/gourmand

 

Charakterystyka:

Nuty: mleko, kokos, wanilia, karmel

Rok premiery: 2014

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30 i 100 mL

Trwałość: dobra, około 8-9 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina
Paulina
3 lat temu

Zupełnie nie moje klimaty, nie cierpię przesłodzonych zapachów, jednak opis zachęca do chociaż powąchania 😉

Aneta
Aneta
3 lat temu
Reply to  Paulina

Moje też niby nie, ale mój nos cały czas wracał do próbki 😉 mają coś radosnego w sobie. I nie jest to słodziak w stylu Si czy innych tego typu zapachów, od których od razu dostaje bólu głowy.

Aneta
Aneta
3 lat temu

Czaje się na nie od dłuższego czasu. Próbka mnie zachwyca, ale używam jej częściej do wąchania. Jak już zdecyduje się „psiknąć” to tylko raz. Boje się zakupić buteleczke, bo choć oczarował mnie ten zapach to jestem wrażliwcem na zapach i wszystkie mocne słodziaki po jakimś czasie mnie drażnią. Tutaj nawet nie odważe się spryskać nim
3 razy żeby nie ryzykować mdłości 😉 Ogólnie od ciąży przestawiłam się z mocnych „ulepów” na zapachy zielone, wytrawne i „zimne”. Ten zapach kusi mnie strasznie, ale właśnie boje się że ta miłość okaże się ostatecznie toksyczna. A tego nie przeboleje.

Mara
Mara
3 lat temu

a ja lubię słodkie zapachy i czekam na recenzję cloud ariany grande (skoro jest r.e.m, to może cloud też będzie:))…. zapach bardzo ceniony przez youtuberow, wszyscy porownuja go do baccarat rouge 540…choć oba maja zupelnie inne nuty…

xoxo
xoxo
3 lat temu

Czy ten zapach jest podobny do Kissing by Kilian?

Marta
Marta
3 lat temu
Reply to  xoxo

Niestesty nie. Kissing mam I kocham, a Lait Concentre musiałam sprzedać, bo na dłuższą metę przyprawiał mnie o mdłości.