31 lipca 2021

Salvatore Ferragamo Savane di Seta

Salvatore Ferragamo Savane di Seta

W jednym z komentarzy wspomniałem, że nowa kolekcja włoskiej marki nie zrobiła na mnie wrażenia, choć oczekiwałem czegoś na miarę hermesowych „Ogródków”

Salvatore Ferragamo Savane di Seta ma pachnieć niczym rozgrzana słońcem sawanna. Sandałowiec? Irys? Ziarna marchewki? Nic z tego nie wchodzi na główną scenę, choć to właśnie takie nuty marka deklaruje w oficjalnym spisie. W zamian za to otrzymujemy aromat cytrusowy otoczony tonami syntetycznymi, które chyba mają imitować irysa i drewno. W praktyce tonów sandałowych czy irysowych nie poczujemy, ponieważ cytrusy są wyczuwalne przez cały czas, a otulina pachnie w zasadzie jak oranżadka w proszku.

Savane di Seta opinie Salvatore Ferragamo

Efekt nie jest jednak zły, ponieważ perfumy musują, wibrują i same w sobie nie są złe. Doceniam fakt, że perfumiarze próbowali przedstawić cytrusy w jakiejś nowej formie. Wadą tego obrazu jest uciążliwość podczas upałów. Savane di Seta to nie radosna mgiełka zielonych cytryn, a raczej gazowany syrop.

Opinia końcowa o perfumach Salvatore Ferragamo Savane di Seta

Nie wiem, z czego wynika deklarowany spis nut, ponieważ w życiu nie zgadłbym, że irys, nasiona marchwi lub sandałowiec występują w tej wodzie. Dla mnie to kompozycja pomarańczowo-cytrynowa, może z nutą limoncello. Mimo dużej syntetyczności jest ciekawa, więc warto ją poznać.

Kampania perfum Savane di Seta

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony salvatoreferragamo.com

Najważniejsze cechy:

charakter: cytrusowy

  • + oryginalnie przedstawiony akord cytrusowy
  • – dość chemiczny i mało zmienny

Charakterystyka:

Nuty: irys, mimoza, mandarynka, drewno sandałowe, pieprz, konwalia

Rok premiery: 2021

Twórca: Alienor Massenet

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 mL

Trwałość: dobra, około 6 godzin

 

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna F.
Anna F.
2 lat temu

Ostatnio powąchałam całą czwórkę z tej serii w drogerii i mnie też niestety rozczarowały te zapachy. Na pierwszy niuch jedyny, który gdzieś tam mi się wyraźnie pozytywnie wyróżnił to ta morska wariacja. Ale grafiki na buteleczkach bardzo mi się spodobały.