5 grudnia 2021

Kilian L’Heure Verte

Kilian L Heure Verte

Najpierw do mojej perfumerii wszedł klient, który pachniał tym zapachem. Później postanowiłem sam poszukać kilku kropli, aby napisać recenzję

Tym sposobem zapach Kilian L’Heure Verte pojawia się na blogu. Jego nazwa oznacza „zieloną godzinę” i nawiązuje do absyntu, który stanowi teoretycznie główną nutę. W praktyce bohaterem pierwszego plany jest lukrecja. Jej korzeń pachnie podobnie do anyżu i bardzo często te dwa składniki są mylone. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że sam absynt bardzo często otrzymujemy i doprawiamy anyżem, to dojdziemy do wniosku, że najważniejszym wrażeniem, które towarzyszy noszącemu L’Heure Verte jest jednak słynny zielony trunek.

Kilian L Heure Verte 50 mL opinie

Oparty na lukrecji absynt jest tutaj wyczuwalny od początku do najgłębszej bazy. Mamy poza tym sporo słodyczy, momentami wręcz ulepnej, ale w dobrym stylu. Pojawiają się elementy drzazg, kadzidła, przypraw i klasyczny akord fiołkowy męskiej perfumerii – znany chociażby z Fahrenheita (mówię tu o samym fiołku, a nie całości kompozycji). Ilość cukru może być dla niektórych zbyt duża. Fani wycofanej już męskiej Lolity Au Masculin (stworzonej przez Annick Menardo w 2000 roku) powinni być jednak zachwyceni. Zresztą obie propozycja są do siebie bardzo, bardzo, bardzo zbliżone – pod względem nie tylko aromatu, ale i jakości. Jest mi aż trudno uwierzyć, że w Kilian L’Heure Verte nie ma wanilii, a może jest, a pominięto ją w oficjalnym spisie nut z powodów marketingowych.

Baza tej kompozycji jest spójna z początkiem. Nie są to perfumy bardzo zmienne, ale też w obrębie akordu głównego mienią się różnymi odcieniami. Żyją na skórze.

Opinia końcowa o perfumach By Kilian L’Heure Verte

Bardzo ciekawa kompozycja, która nawiązuje do przecudownej, niedostępnej już wody Lolity Lempickiej Au Masculin.

Kampania perfum L’Heure Verte

Kilian L Heure Verte

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony bykilian.com

Najważniejsze cechy:

charakter: ziołowy

+/- duże podobieństwo do Au Masculin

+ duża naturalność kompozycji

+ ciekawa gra nut w obrębie wątku głównego i wysoka jakość samej kompozycji

Charakterystyka:

Nuty: lukrecja, absynt, drewno sandałowe, paczula, wetiwer, fiołek

Rok premiery: 2021

Twórca: Mathieu Nardin

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
2 lat temu

Czyli są to raczej perfumy dla mężczyzn?

Paweł
Paweł
2 lat temu

Kiedy Angels Share? 😉

Piotrek
Piotrek
2 lat temu
Reply to  Paweł

Od roku moje ulubione. Wiadomo , upodobania są indywidualne, ale Angels Share bardzo korzystnie wpływają na mój nastrój 👌.