19 czerwca 2022

Kenzo Memori Collection Coeur Azuki

Zapach Kenzo Coeur Azuki dostępny na Sephora.pl (KLIK)

Kenzo Coeur Azuki

Nie wiem, jak pachnie fasola azuki, ale perfumy sygnowane logo japońskiej marki na pewno pachną ciekawie

To zapach słodki, landrynkowo-mleczny, który koneserzy niszy z pewnością nazwą „tanim”, ponieważ jest szalenie przyjemny w odbiorze. Natomiast nie zmienia to faktu, że w swojej kategorii, to perfumy co najmniej bardzo dobre, jeśli nie „więcej”. Kenzo Coeur Azuki kojarzą się z różem, słodkimi pastelami, a nawet jest w nich nuta włosów lalek. To taki charakterystyczny, plastikowo-słodki aromat, który stanowi pokłosie procesu produkcji tych elementów.

W tych perfumach wszystko wydaje się być przepuszczone przez filtr słodkiego pudru. Jednocześnie nie jest to kompozycja inwazyjna i mocna, tak jak np. limitowane Escady. Tutaj wszystko jest bardziej komfortowe, rozkosznie miękkie, a słodycz nie ma wydźwięku tropikalno-drinkowego, a właśnie taki mleczny i pudrowy. Skojarzenia z piankami marshmallow będą również słuszne. Jeśli poczujemy owoce, to dla mnie przypominają połączenie poziomek i porzeczek.

Kenzo Coeur Azuki opinie

Po pierwszym teście w perfumerii, ledwie kilka dni temu, od razu przyszedł mi do głowy zapach Tommy Hilfiger Flower Rose. Lektura tamtej recenzji dzisiaj sprawiła mi w ogóle niebywałą radość i satysfakcję z własnego nosa, ponieważ w 2014 roku pisałem o nucie ryżu, której oficjalnie marka nie anonsowała. A teraz w 2022 roku Kenzo przedstawia tę samą nutę i wprost mówi o ryżu w swoich materiałach. Zakładam, że to właśnie ten element nadaje całości mlecznego charakteru i dużą dozę lekkości. Ryż niweluje efekt ulepu i zasłodzenia. Taka konstrukcja kompozycji to duża sztuka.

Co więcej, Kenzo Coeur Azuki bardzo dobrze zachowuje się nawet w bazie. Wzrasta tam udział cukru, wanilia przepycha się nieco do przodu, ale bez przerwy to perfumy szalenie komfortowe i mleczne.

Opinia końcowa o perfumach Kenzo Coeur Azuki

Bardzo udana interpretacja mlecznych, słodko-dziewczęcych, może nawet dziecinnych akordów. To coś, czego na rynku nie ma zbyt wiele. Zapach przypomina wspomnianego Hilfigera, ale jest bardziej charakterystyczny i złożony.

Kampania perfum Kenzo Memori Collection Coeur Azuki

Kenzo Memori Collection Coeur Azuki

Wszystkie zdjęcia i materiały oficjalne pochodzą ze strony kenzoparfums.com

Najważniejsze cechy:

charakter: mleczny

+ oryginalna interpretacja akordu mlecznej, ryżowej słodyczy

+ ciekawa gra nut

+ kunszt wykonania

Charakterystyka:

Nuty: ryż, czarna porzeczka, wanilia, fasola azuki

Rok premiery: 2022

Twórca: Delphine Leabeau

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 75 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
1 rok temu

Czuję się skuszona, Kenzo Amour to moje ukochane perfumy, a w nich też jest nuta ryżu 😊

k.,s.w.
k.,s.w.
11 miesięcy temu

KOCHAM jeść fasolkę adzuki <3