20 lipca 2022

Les Parfums de Rosine Ballerina No. 1

Les Parfums de Rosine Ballerina No. 1

Marka Les Parfums de Rosine to jedna z najstarszych firm niszowych na świecie (1998). Znana jest ze swoich kreacji różanych, które interpretują ten temat w niemal każdy możliwy sposób

W Impressium właśnie pokazała się kolekcja Ballerina. To kompozycje, które pozbawione są retro sznytu (co częste u propozycji tej firmy), a jednocześnie prezentują ciekawą grę składników. Są przy tym niezmiernie przyjazne w odbiorze, ale mogą zainteresować swoją konstrukcją. Z tego powodu ze wszystkich zapachów tej firmy wybrałem właśnie te. I dzisiaj słów kilka o Ballerina No. 1.

Różowy flakon w pewnym stopniu jest odzwierciedleniem aromatu. To bowiem soczysta słodycz kwiatowych pąków zebranych w otoczeniu nut słodko-kwaskowych. W spisie nut deklarowana jest brzoskwinia, i gruszka, i malina, ale na początku pachną one jak konfitura z plastrem cytryny lub bergamotki na wierzchu. Otwarcie jest soczyste, mokre, a przez to słodycz unika taniego lub mdlącego wydźwięku. Zabieg uważam za bardzo ciekawy.

Ballerina No. 1

Później Ballerina No. 1 skręca w stronę mleczną. I tutaj jak żywo przypominają mi się klimaty Kenzo Coeur Azuki. To ta sam mleczność, choć całość jest mniej owocowa, a bardziej różana. To są takie płatki zatopione w ciepłym mleku z dodatkiem wanilii. Efekt jest bardzo kobiecy, ujmujący, troszkę dziewczęcy. Natomiast trzeba być świadomym, że to są brzmienia raczej mało niszowe w klasycznym rozumieniu. Ballerina No. 1 należy do kompozycji szalenie przyjemnych, łatwych w odbiorze, lecz przy tym wykonanych z dbałością o szczegół – zresztą to cecha całej tej kolekcji i powód debiutu w Impressium.

W bazie akord mleczno-waniliowy zaczyna dominować. Pojawia się cień pudrowości. Kwiaty zmieniają się w przy tym w cukierkowy puder, a nuty kwaskowe umykają zupełnie. To bardzo logiczna konstrukcja i tylko utwierdza w przekonaniu, że Delphine Lebeau poświęciła jej niemało czasu.

Opinia końcowa o perfumach Les Parfums de Rosine Ballerina No. 1

Świetlista słodycz i udane połączenie nut kwiatowych, owocowych i mleczno-waniliowych sprawia, że zapach odbieram jako udany w swojej kategorii.

Wszystkie zdjęcie i informacje oficjalne pochodzą ze strony Perfumerii Impressium

Najważniejsze cechy:

charakter: różano-słodki

  • + duża zmienność kompozycji
  • + kobiecy, frywolny i przyjemny wydźwięk (od początku do mlecznej bazy)
  • +/- brak niszowych, kontrowersyjnych nut

Charakterystyka:

Nuty: róża, frezja, piwonia, fiołek, drewno sandałowe, brzoskwinia, gruszka, bergamotka, wanilia

Twórca: Delphine Lebeau

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 mL

Trwałość: dobra, około 5-6 godzin

Rok premiery: 2014 (w Impressium 2022)

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
1 rok temu

Kupiłem jeden z zapachów tej narki swojej dziewczynie,w bialejbutelce.A dla siebie w błękitnej.Swietne zapachy!!!

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Michał

A dokładnie Vive la Mariée Eau de Parfum oraz moje letnie,owocowo-wodno-kwiatowe Bleu Abysse Eau de Parfum

Martyna
Martyna
1 rok temu

Dzień dobry, chciałam zapytać co Pan sądzi o perfumach polskich projektantów Bohoboco?
Nie mogłam znaleźć żadnej recenzji. Będę wdzięczna za odpowiedź 🙂

Ola
Ola
1 rok temu

Bardzo ciekawe są wszystkie baleriny. Taki zespół róznych osobości ale tańczących w jednym spektaklu. Cieszę się, że zawitały na półkach Impressium.

Dominika
Dominika
1 rok temu

Absolutnie kocham Les Parfums de Rosine Rose Absolumet – cudowna róża z labdanum, żywicą elemi. Wysycona i buduarowa. Po prostu wspaniała.
Mam nadzieję, że kiedyś Pan o niej napisze. 😍

Eliza
Eliza
1 rok temu

Panie Marcinie, a który zapach marki Ballerina przypadł Panu do gustu najbardziej? Mam zamiar jakiś zamówić i nie mogę się zdecydować…. Proszę o pomoc. Coś złoty do mnie przemawia z opisu.

Eliza
Eliza
1 rok temu

Dziękuję bardzo za podpowiedź.

Nikita
1 rok temu

Dlaczego posługujesz się naszym zdjęciem i twierdzisz, że należy ono do Perfumerii Impressium? To nasza praca, z której korzysta nasza strona internetowa bez naszej zgody.

Why do you use our photo and claim that it belongs to Perfumerii Impressium? That’s our work that our website uses without our permission.

RAFINAD Parfumerie

Last edited 1 rok temu by Nikita
Nikita
1 rok temu
Reply to  Nikita

Dlaczego posługujesz się naszym zdjęciem i twierdzisz, że należy ono do Perfumerii Impressium? To nasza praca, z której korzysta Twoja witryna bez naszej zgody.

Why do you use our photo and claim that it belongs to Perfumerii Impressium? That’s our work that your website uses without our permission.

RAFINAD Parfumerie

Ballerina 1 Rosine RAFINAD Parfumerie.jpg
Last edited 1 rok temu by Nikita
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

„jedna z najstarszych firm niszowych na świecie 1998”?