1 stycznia 2023

Lancome Idole Nectar

Lancome Idole Nectar

Kolejną, trudno powiedzieć którą już wariacją na temat Idole de Lancome jest odłona Nectar

W obliczu mnogości tych różnych wersji umknęła ona mojej uwadze i z tego powodu piszę o niej dopiero teraz. Na pewno nie jest rewolucją w swojej rodzinie, ale też nie stanowi prostej kopii któreś z poprzednich interpretacji.

Początek przypomina różowe kwiaty na paczulowej bazie, czyli coś, co znaliśmy z wersji L’Intense, ale też Lovely czy kolekcji Narciso Rodriguez for Her. Dopiero w następnym etapie ten złożony akord kwiatowy nabiera bardziej konkretnej, różanej formy. We wstępnych fazach raczej utrzymany jest klimat roślinny, żywy, a nawet zielony. Gdzieś w tle migają motywy róży kwiaciarnianej, wilgotnej. Każda kolejna sekunda przybliża jednak obrazy słodsze, coraz bardziej konfiturowe. To zaleta, ponieważ zmienność wątku różanego zaskakuje, a sama konstrukcja wymagała z pewnością sporo pracy i perfumiarza o dużych umiejętnościach.

Później mamy wejście w obszary mniej naturalne, bardziej landrynkowo-cukierkowe. Tutaj poziom naturalności szybko maleje, a rośnie inwazyjna słodycz. I również w tym momencie dochodzimy do szczytowego momentu mocy perfum Lancome Idole Nectar. Później kompozycja gaśnie i zbliża się do obszarów pierwowzoru. Traci animusz, a na wierzch wychodzą tanie i bezbarwne utrwalacze i proste molekuły imitujące kwiaty. Na tym etapie to perfumy pachnące jak niska półka. Wszystko staje płaskie i bez wyrazu…

Opinia końcowa o perfumach Lancome Idole Nectar

Bogaty i dopracowany początek nie jest w stanie obronić całej kompozycji, która po 2 godzinach pachnie jak perfumy z niskiej półki.

Kampania perfum Idole Nectar

Lancome Idole Nectar opinie

Wszystkie zdjęcia i materiały oficjalne pochodzą ze strony lancome.co.uk

Najważniejsze cechy:

charakter: kwiatowy

  • + ciekawa gra nut
  • + duża zmienność
  • – niska jakość składników i bardzo tania baza

Charakterystyka:

Nuty: róża, karmel, popcorn, akord piżmowy, akord ambrowy, wanilia

Rok premiery: 2022

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 25, 50 i 100 mL

Trwałość: dobra, około 5-6 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CoCo*Stars
CoCo*Stars
1 rok temu

Też jestem tego samego zdania co Pan, że początek jest dopracowany, może urzec naprawdę ale czym dalej tym gorzej. Mam też wrażenie że trzyma się bliżej skóry. Moje ulubione wersje to L’Intense i Aura. Pierwszy idol też jest w porządku choć akurat nie skusiłam się na niego. Zawsze się boję o te flakony, że się stłuką w końcu bo jakoś niespecjalnie stabilnie leżą mi w dłoni.