7 stycznia 2023

Versace Atelier Tabac Imperial

Versace Tabac Imperial

Dzisiaj o drugim zapachu z kolekcji Atelier Versace

Tabac Imperial to woń dość specyficzna, ponieważ nuta tytułowa – tytoń – wcale nie gra na pierwszym planie. To złożona kompozycja, w której po teście w ciemno poczujemy paczulę, nieśmiertelniki i jakiś akord przypominający ziołową nalewkę. Na pewno nie powiem, że to perfumy podobne do Tobacco Vanille, Tabac Rouge i tym podobnych mikstur, choć też ma spory zasób cukru.

Początek jest puchaty, miękki i żywo przypomina słodką paczulę z Dolce & Gabbana The One Gentleman. Podobnie akord ten zagrał w butikowych Givenchy Enflamme. W tym momencie trudno powiedzieć, że to woń trudna lub bardzo offowa. Podejrzewam, że kompozycja zrobiłaby furorę na półkach selektywnych. Jednocześnie ten przyjemny start sprawi, że wielu fanów niszy zrezygnuje z zabawy z Tabac Imperial, ale później, po około 30 minutach, produkt staje się znacznie bardziej złożoną kompozycją.

Pachnie ziołowo, trochę jak stara apteka, a trochę jak pijalnia absyntu. Pojawia się akord butwiejących ziół, a cukier ma formę szortką, ostrą i wprowadza pewną agresję do perfum. Mamy też akord przydrożnego pyłu, z którego słynie absolut kocenek (nieśmiertelników). I ten bogaty obraz towarzyszy nam już do końca. To sprawia, że Tabac Imperial odbieram jako woń dwuetapową. Pierwsza faza jest paczulowa z dodatkiem ciepłych, lekko słodkich i delikatnie skórzanych żywic, a druga to gra tonów ziołowych, absyntowych o znacznym skomplikowaniu.

Opinia końcowa o perfumach Atelier Versace Tabac Imperial

Bardzo oryginalne potraktowanie tematu tytoniu. Na pewno warto poznać ten zapach, ponieważ pozornie ugładzony początek skrywa znacznie ciekawsze serce i bazę.

Kampania perfum Tabac Imperial

Atelier Versace Tabac Imperial opinie i kampania

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony versace.com

Najważniejsze cechy:

charakter: paczulowo-ziołowy

+ bardzo wysoki poziom oryginalności kompozycji

+ naturalny charakter od początku do bazy

+ ciekawa gra nut

Charakterystyka:

Nuty: paczula, benzoin, tytoń, nieśmiertelnik, cypriol, miód

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin

Rok premiery: 2021 (w Polsce 2022)

Twórca: Marie Salamagne

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zzz
Zzz
1 rok temu

Jaką ma Pan opinię o zapachu Boucheron Rose d’Ispartha? Czy poleca Pan ten zapach? Będę wdzięczna za odp.