16 marca 2023

Clive Christian Contemporary

Clive Christian Contemporary

Dzisiaj kilka słów o pierwszej z dwóch nowości tej szanowanej, brytyjskiej marki (na blogu pojawiają się z opóźnieniem, ale lepiej późno…)

Clive Christian Contemporary to męskie perfumy oparte na tonach drzewnych i fiołku. Kompozycja jest mało niszowa, ale jednocześnie bardzo bezpieczna. Nie nawiązuje do retro klasyki, a znacznie bliżej jej po półek sieciowych perfumerii XXI wieku.

Nie powiedziałbym, że to zapach wybitny, choć na pewno można powiedzieć, że jest rzetelnie wykonany. W skrócie mógłbym napisać, że przypomina lżejszą, dosłodzoną wersję Dior Fahrenheit. To ten sam drzewny fiołek z pewnym skórzanym niuansem. Natomiast Contemporary pozostaje propozycją prostszą i jednak nieco bardziej chemiczną. Może też przypominać np. Burberry Touch for Men – gdzie zastosowano dokładnie to samo połączenie cedru, fiołka i gałki muszkatołowej.

Pewnym plusem zapachu Clive Christian jest ciekawe, owocowo-kwaskowe rozpoczęcie. To pewnie deklarowana w składzie jeżyna. Później przechodzimy do akordu głównego, o którym już pisałem. Baza jest jego przedłużeniem, choć zaczynają się w niej pojawiać nuty mniej szlachetne z delikatnym kurzem. Obecne są też elementy znane z męskich pachnideł rodziny Invictus/Sauvage, czyli zapewne jakieś ambrowo-piżmowo-drzewne molekuły utrwalające.

Opinia końcowa o perfumach Clive Christian Contemporary

To zapachowy średniak. Średniej jakości składniki połączono z sposób rzetelny. Na pewno zapach byłby bestsellerem, gdyby stanął na półkach selektywnych perfumerii. Przy tym nie zapada w pamięć i w swojej kategorii nie stanowi jasnego punktu.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony clivechristian.com

Najważniejsze cechy:

charakter: fiołkowo-drzewny

  • +/- klasycznie męski wydźwięk
  • + ciekawy akord rozpoczynający z nutą owocową
  • – tani wydźwięk bazy

Charakterystyka:

Nuty: fiołek, gałka muszkatałowa, drewno cedrowe, jeżyna, lawenda, geranium, szałwia, papirus, paczula, wetiwer, akord piżmowy, akord ambrowy

Rok premiery: 2022

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: perfumy dostępne w pojemności 50 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 7-8 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments