27 marca 2023

MDCI La Ravissante

Ubolewam nad faktem, że właściciel marki zdecydował o okraszaniu swoich perfum obrazami francuskich mistrzów

To automatycznie nasuwa skojarzenia z klimatem retro, choć w MDCI La Ravissante nie ma nawet pół kropli takich nut. To bardzo radosna, kwaskowo-słodka kompozycja, o której wolałem napisać wiosną niż jesienią, zaraz po światowej premierze. Jakoś totalnie nie pasowała mi ona do słoty końca roku, ale na pewno mogła sprawdzić się w roli „przywoływacza” wspomnień o lecie.

Kompozycja jest lekka, przyjemna i mało niszowa. Nie łamie nosa. Pamiętam, że podczas pierwszego testu powiedziałem sobie pod nosem „jakieś owocki nie w stylu MDCI” i miałem jej nie wprowadzać do Impressium. Natomiast przy użyciu globalnym zapach zaskoczył swoją złożonością i tym, że te pozornie nudne tony owocowe są skonstruowane w sposób zupełnie nieznany i nowatorski.

Bo La Ravisstane nie pachnie ani gruszką, ani karambolą, ani innym znanym mi owocem. Jest w nim dużo miękkości, cierpkość, trochę zieloności, ale też aromat pudrowanych cukierków, gumy „donald” i kwaśnych, niedojrzałych owoców leśnych. Wszystko to jest niezmiernie przyjemne, ale trudno powiedzieć, że to „dzieło sztuki”. Zapach nie jest na pewno ekstraktem elegancji czy wyniosłości.

Jest w nim jakieś takie spokojne szczęście, jakby drewno sandałowe pokryć odrobiną miodu, wygrzać w słońcu, rzucić na to kremową masę z kwiatowych płatków i zmieloną bezę. Poziom cukru jest przy tym średni. Kompozycja nigdy nie wchodzi w klimaty typowo gourmand, ale też nie jest to kwaskowość wód kolońskich czy ostrych, świeżych perfum w typie niektórych pozycji Aqua Allegoria.

Gdybym miał powiedzieć o jednej nucie, która choć przez moment staje się dominantą, to byłaby to magnolia w jej transparentno-słodkiej odsłonie. Wówczas La Ravissante przypomina perfumy tropikalne i zielone, trochę jak kwitnące w dżungli kwiaty. Warto przy tym wspomnieć, że choć w spisie nut nie mamy zielonych nut, to one cały czas dopełniają obrazu.

Opinia końcowa o perfumach MDCI La Ravissante

Bardzo nowoczesny, dopracowany zapach, choć należy do mało cenionej grupy perfum owocowo-kwiatowych. Natomiast w swojej grupie błyszczy.

MDCI La Ravissante

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony Perfumerii Impressium

Najważniejsze cechy:

charakter: owocowo-kwiatowy

  • + złożona, dopracowana konstrukcja
  • +/- mało niszowy wydźwięk
  • + ciekawa gra nut

Charakterystyka:

Nuty: owoc granatu, karambola, cytryna, czerwony pieprz, japońska gruszka nashi, wiciokrzew, magnolia, jaśmin, osmanthus, nuta ozonowa, pianki marshmallow, dryfujące w oceanie drewno, drewno sandałowe, wanilia, piżmo

Rok premiery: 2022

Twórca: Bertrand Duchaufour

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 75 mL

Trwałość: dobra, około 7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments