10 marca 2023

Sisley L’Eau Revee d’Alma

Sisley L Eau Revee d Alma

„Irys pomiędzy wodą a lodem”

W teście bez czytania spisu nut nie powiedziałbym, że Sisley L’Eau Revee d’Alma to perfumy irysowe. Natomiast żywo przedstawiają obraz zmrożonej zieleni kwiatów. Moje skojarzenia wędrują w kierunku tulipanów, ponieważ ich zapach jest lekko-kwiaciarniany, pyłkowy, bez tonów słodkich i słonecznych. Przynajmniej tak pachniały tulipany na działce mojej babci.

Istotne jest też to, że w kompozycji Sisley bardzo mocno zaakcentowano „liściastość”. Efekt ten jest zasługą bazylii i wetiweru, które grają świetnie. Fani O de Lancome powinni zatem przetestować L’Eau Revee d’Alma. Co więcej, perfumiarz przeciągnął efekt ziołowości do serca i, w mniejszym stopniu, do bazy, co też wymaga pewnych umiejętności. Mimo że w spisie nut znajdziemy jaśmin, różę i cyklamen, to gra tych kwiatów nigdy nie staje się dominującą w kompozycji.

Jedynym dyshonorem jest fakt, że w ostatniej partii Sisley funduje nam coś chemicznego, taniego, rodem ze świeżych perfum niskiej półki. To coś jak połączenie popularnych syntetyków piżmowych, kwiatowych, może drzewnych. Natomiast nie trwa to długo. W ogóle cała przygoda z zapachem jest zredukowana do 2-3 godzin, z czego dwie godziny są naprawdę ciekawe, a dopiero końcówka szybko traci na jakości.

Opinia końcowa o perfumach Sisley L’Eau Revee d’Alma

Słyszałem, że zapach ten jest nowym wcieleniem dawnej „Dwójki” Sisley’a, ale sam nie jestem w stanie tego potwierdzić. Kompozycyjnie to ciekawa interpretacja zmrożonej zieleni kwiatowego listowia, choć słabsza niż mszysta L’Eau Revee d’Isa.

Wszystkie informacje i zdjęcia pochodzą ze strony Sisley Paris

Najważniejsze cechy:

charakter: zielony

  • + ciekawa interpretacja akordu zmrożonego listowia kwiatów
  • + naturalny wydźwięk nut zielonych
  • – bardzo chemiczna i tania baza kompozycji

Charakterystyka:

Nuty: irys, jaśmin, róża, cyklamen, bazylia, wetiwer, paczula, bergamotka, kardamon

Rok premiery: 2023

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 50 i 100 mL

Trwałość: niska, około 3 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nietoper
Nietoper
8 miesięcy temu

Jestem fanką poprzedniej „dwójki” i niestety… Ta nowsza wersja to w moim odbiorze spłaszczony kastrat 🙁 na dodatek parametry tak jak mówisz, nie urywają. No szkoda, poprzednik był naprawdę rasowy.