8 marca 2023

Sisley L’Eau Revee d’Isa

Sisley L Eau Revee d Isa

Dzisiaj druga część przygody z nową kolekcją Sisley

L’Eau Revee d’Isa to prosta, ale szalenie ujmujące kompozycja. Zbudowano ją na klasycznym akordzie szyprowym o czystej konstrukcji. Mamy zatem dużo mchu, odrobinę paczuli. Formalnie stanowią one bazę, ale wyczuwalne są już od pierwszej sekundy. Stanowią duet pierwszoplanowy przez cały czas. Właśnie one sprawiają, że perfumy odbieramy jako wytworne, nawiązujące do klasyki lat 70. i 80.

Później pojawiają się cytrusy z pieprzem, które świdrują w nosie, a dopiero dalej na scenę wchodzi jaśmin z odrobiną róży. To wszystko pozwala nazwać L’Eau Revee d’Isa klasycznym szyprem – takim podręcznikowym. To wspaniałe uczucie móc powąchać perfumy z tej rodziny w roku 2023 jako nowość.

Zapach ma szalenie wielką wartość edukacyjną. Jeśli chcemy się dowiedzieć, jak pachnie kompozycja szyprowa, zbudowana według teoretycznego ujęcia: „głowa:cytrusy, serce: jaśmin-róża, baza: mech dębowy-paczula”, to tutaj możemy tego doświadczyć.

Jednocześnie to perfumy sterylne, czyste. Tak jakby perfumiarz chciał przedstawić szypr w najprostszej, acz szalenie dostojnej formie.

Opinia końcowa o perfumach Sisley L’Eau Revee d’Isa

Jeśli ktoś przepada za klimatami dawnych szyprów, to propozycja marki Sisley z pewnością przypadnie mu do gustu jako alternatywna na sezon wiosenno-letni. Dla mnie ma coś z Chanel Cristalle. Pewna surowość łączy ją z L’Eau Revee d’Ikar.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony Sisley Paris

Najważniejsze cechy:

charakter: szyprowy

+ naturalność

+ książkowe przedstawienie akordu szyprowego

Charakterystyka:

Nuty: mech dębowy, cytrusy, pieprz, paczula, jaśmin, róża, piżmo

Rok premiery: 2023

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 50 i 100 mL

Trwałość: niska, około 2-3 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

perfumy babcine a nawet prababcine

Natalia
Natalia
1 rok temu

Kocham szypry, więc na pewno będą testy, obawy budzi pieprz, z którym akurat lubimy się jedynie kulinarnie, natomiast jego obecność w perfumach wywołuje u mnie mdłości, genialne Bois Imperial to jeden z przykładów. Czy zatem jest on rzeczywiście mocno wyczuwalny w kompozycji Sisley, czy jedynie zgrabnie wmieszany?