17 sierpnia 2023

Coach Love Eau de Parfum

Coach Love to perfumy, które zapamiętam na długo

Wszystko za sprawą bardzo niesztampowego akordu owocowego, który bazuje na wrażeniu poziomki-truskawki. Na dodatek, jest to akord realistyczny i zmienny, różny od owoców znanych z innych perfum. Warto jednak podkreślić, że nie jest to woń naturalnej rośliny. Perfumiarz zabiera nas bowiem w wycieczkę po różnych poziomkowych akcesoriach. W Coach Love Eau de Parfum poczujemy zatem woń aromatyzowanych gumek do wycierania, balonowej gumy do żucia, a nade wszystko – szamponu poziomkowego, który wyznacza klimat kompozycji przez większość czasu.

Musimy mieć świadomość, że tego typu akordy to osiągnięcie czystej chemii, ale przy tym zapach pachnie przyjemnie, dziewczęco, jest w nim coś radosnego. Na podobnej zasadzie działają tropikalne, letnie Escady.

Kiedy opisywałem wrażenia bez czytanie spisu nut, to wypisałem sobie też hasło „zielone jabłuszko”, „woda różana” i „owocowe pomadki dla dzieci ze straganów”. I według mnie to nie jest wada, bo Coach Love pozostaje przy tym zapachem żyjącym, zmiennym i pozytywnym.

Doceniam też fakt, że nie są to perfumy lepkie i zasłodzone, jak zazwyczaj dzieje się w przypadku perfum owocowych tej półki. Nawet w bazie pachną swoim truskawkowo-poziomkowym akordem – ten element definiuje kompozycję w każdej chwili.

A zaletą jest to, że nie wpadają w objęcia zakurzonych lub plastikowych elementów niskiej półki.

Opinia końcowa o perfumach Coach Love Eau de Parfum

To dobry przykład, że nawet chemiczne i tanie kompozycje mogą być dobrze i z pomysłem zrobione, i wyznaczać jakieś nowe punkty na mapie olfaktorycznego świata.

Podkreślam, że to nie jest wariacja na temat zielonych krzaczków, na których wiszą poziomki. I osoby poszukujące botaniczności w perfumach będą nimi zawiedzione z tego powodu. Nie zmienia to jednak faktu, że warto i tak je przetestować, bo to coś, co wyróżnia się na rynku.

 

Kampania perfum Coach Love

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony coach.com

Najważniejsze cechy:

charakter: owocowy

+ bardzo oryginalny akord truskawkowo-poziomkowy

+ przykład, że z tanich i syntetycznych składników można zrobić ciekawą kompozycję

Charakterystyka:

Nuty: poziomka, róża, drewno cedrowe, mandarynka, czerwony pieprz, jaśmin, osmantus, benzoes, akord ambrowy

Twórca: Antoine Maisondieu

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 90 mL

Trwałość: średnia, około 5 godzin

Rok premiery: 2023

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena
Magdalena
7 miesięcy temu

O, i na taki zapach czekałam:) Liczę nie tylko na truskawki i poziomki, ale przede wszystkim tę gumkę do mazania, z peerelowskich księgarń 🙂

Bożena
Bożena
7 miesięcy temu

Twój artykuł zachęcił mnie do testów – mogą to być fajne perfumy dla dużej dziewczynki 😉