15 sierpnia 2023

Mont Blanc Explorer Platinum

W świecie męskich perfum rzadko zdarzają się zapachy klasyczne, eleganckie i jednocześnie prezentujące naturalne brzmienie składników

Bez wątpienia do tej grupy zalicza się Mont Blanc Explorer Platinum. To jest po prostu dobrze wykonana klasyka, która nawiązuje do pierwotnej wersji Explorer (tam też mieliśmy szałwię i tony drzewne), a jednocześnie jest od niej wyraźnie odmienna.

Motywem przewodnim nowych perfum jest duet fiołek-szałwia. Nieszczęściem czasów współczesnych jest to, że konsumenci w ogóle nie mają pojęcia, czym jest fiołek w męskich zapachach. Niestety, ale większość panów utożsamia go z wonią słodyczy dla małych dziewczynek i produktami kobiecymi. Oczywiście tak pachną niektóre molekuły fiołkowe lub doprawiony innymi składnikami absolut w liści fiołka, lecz w męskich perfumach fiołek jest zupełnie czym innym. Warto wrócić do korzeni i roku 1988, kiedy powstał Dior Fahrenheit. Tam fiołek był dominantą ze swoim zielonym, skórzano-drzewnym niuansem. I chyba nikt nie posądzi tamtej kompozycji o bycie „niemęską”.

W Mont Black Explorer Platinum mamy zatem fiołka drzewnego, chłodnego, odrobinę tylko zielonego. Efekt zieleni potęguje zaś szałwia ze swoją charakterystyczną, absyntowo-ziołową i słodką nutą. Ci dwaj aktorzy prezentują się szykownie i bez chemicznej taniości. Są obecni na scenie od samego początku po bazę. To sprawia, że kompozycję odbierany jako stonowaną, mało zmienną, choć jednocześnie migotliwą i mobilną. Z czasem subtelna słodycz zostaje zastąpiona efektem mokrego drewna cedrowego z odrobiną woni północnego lasu borealnego.

Przez kilka chwil, gdzieś w późnym sercu a może w początkowej bazie, akord fiołkowy nabiera odcienia pudrowego, ale to coś na kształt pary z żelazka i świeżo wyprasowanych ubrań, coś co kojarzymy z czystością. W genialnej formie ten efekt obserwowaliśmy w Hermes H 24.

No i nie mamy też zakurzonej, taniej chemiczności w bazie, co bezsprzecznie jest zaletą.

Opinia końcowa o perfumach Mont Blanc Explorer Platinum

Jest to zapach formalnie dość świeży, bez tonów skórzano-przybrudzonych, z którymi zazwyczaj występuje fiołek. Elegancja i ponadczasowość w dobrym wydaniu.

Kampania perfum Explorer Platinum

Mont Blanc Explorer Platinum opinie

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony montblanc.com

Najważniejsze cechy:

charakter: szałwiowo-fiołkowy

  • + bardzo dobre wykonanie akordu głównego
  • – niski stopnień oryginalności samej kompozycji
  • + ciekawa gra perfum od początku do końca

Charakterystyka:

Nuty: grejpfrut, fiołek, szałwia, drewno cedrowe, gałka muszkatołowa, mech, akord piżmowy, akord ambrowy

Rok premiery: 2023

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 60 i 100 mL

Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz
Bartosz
9 miesięcy temu

Bardzo przyjemny, zdecydowanie męski zapach na co dzień, dość długo utrzymuje się na skórze. Dla Panów którzy lubią perfumy dobrej jakości, bez szaleństw.

Łukasz
Łukasz
9 miesięcy temu

Piękny zapach, jestem nim zachwycony.

Emka
Emka
9 miesięcy temu

Panie Marcinie, a ja zazdroszczę mojemu Tacie wspomnianych H24! Ma Pani pomysł na kobiecy odpowiednik?

Piotr
Piotr
10 dni temu

Pachnie jak pianka do golenia.