8 października 2023

Givenchy Temeraire

Givenchy Temeraire

Niszowa kolekcja marki Givenchy należy do jednej z ciekawszych na rynku. Stąd lubię testować ich nowości

W tym roku linia ta wzbogaciła się o kolejne pozycje. Dzisiaj zatem o Givenchy Temeraire, które są tą nieco mniej interesującą nowalijką. Doświadczamy tutaj mocnego uderzenia tuberozy, w formie naturalnej, trudnej. Mamy zatem nutę spalonej opony, trochę zwierzęcego przybrudzenia i mocno zarysowane tony truskawki (swoja drogą warto przypomnieć, że palona opona z daleka pachnie właśnie truskawkami). Przypominam, że te wszystkie efekty charakteryzują prawdziwe, naturalne absoluty tuberozy. Nawet jeśli nos Givenchy dokonał rekonstrukcji z molekuł, to jest to zrobione w sposób mistrzowski. Natomiast jestem prawie pewien, że w tym przypadku naprawdę użyto naturalnych ingrediencji.

Ścisły start kompozycji jest mocno jaśminowy, choć w oficjalnym spisie nut jaśminu nie mamy. Ciepły. Dopiero po chwili dołącza tuberoza. Widzimy tu woń gumy balonowej połączonej ze wspomnianą gumą z opony. Moc jest bardzo duża. Kiedy jednak otrząśniemy się z tego wrażenia, to zaczniemy dostrzegać w Temeraire pewne korzenne detale. Udanie komponują się z kwiatami, choć ich rola jest bardzo nieznaczna.

Uczciwie muszę przyznać, że Givenchy serwuje nam perfumy bardzo proste, mocne, zbudowane jednak ze szlachetnych ingrediencji. Gdybym miał je porównać do popularnych produktów, to do głowy przychodzi mi tylko klasyczne Bloom Eau de Parfum. To jednak bardzo dalekie podobieństwo. Więcej tego typu pozycji odnajdziemy w niszy: Frederic Malle Carnal Flower, Heeley Jasmine Od, Nasomatto Narcotic Venus… Jednocześnie Temeraire pozostaje od nich wszystkich znacznie mniej skomplikowane.

Baza jednak jest ciepła, nieco balsamiczna, wygrzana benzoinem i czymś przyjaźnie ambrowym. Pachnie bardzo dobrze. Nie wchodzi w tanie, chemiczne niuanse przez co naturalność jest zachowana od początku do samego końca.

Opinia końcowa o perfumach Givenchy Temeraire

Bardzo szlachetne składniki połączone są tu w sposób niszowy, ale jednocześnie mało odkrywczy. Sama kompozycja jest prosta.

Kampania perfum Temeraire

Givenchy Temeraire opinie i kampania

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony givenchybeauty.com

Najważniejsze cechy:

charakter: tuberozowy

  • + naturalny wydźwięk
  • + wysoka jakość składników
  • – bardzo prosta konstrukcja

Charakterystyka:

Nuty: tuberoza, irys, drewno cedrowe, kardamon, goździki, wetiwer, benzoin

Rok premiery: 2023

Twórca: laboratorium Firmenich

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL

Trwałość: dobra, około 6 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments