Perfumy marki Yves Saint Laurent znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl
M7 to moje pierwsze spotkanie z żywicą aoud. To również pierwsze perfumy, które odrzuciły, aby później wrócić. Powrót okazał się połowiczny, bo mam niemal pełną butelkę, czasami pachnę nimi czytając książki, ale wciąż czuję coś co mnie uwiera. Może M7 to jeden z tych zapachów do których trzeba dorosnąć? Choć z drugiej strony kompozycja YSL uniknęła czystek, które doprowadziły do wyginięcia Basali, klasyków Gucci i Lacroix z mojego dorobku.
Z perspektywy dzisiejszego dnia wiem, że tylko aoud utrzymuje M7 w mojej kolekcji. Traktuję te perfumy jak łącznik świata „przed niszą” i „niszy”, jak perełkę wśród ogromu innych kreacji. M7 jest tak cierpki, tak ostry, tak korzenny, że człowiek sam drży w tej atmosferze… czasami. Kiedy indziej M7 potrafi wybuchnąć takim bogactwem wetiweru, że Basala nie jest w stanie wytworzyć takiej atmosfery. Kreacja YSL potrafi grać różnymi instrumentami tą samą pieśń, a co za tym idzie z bardzo różnym efektem, raz lepszym- raz gorszym.
I właściwie co tu dużo mówić, M7 to kompozycja stworzona wokół tylko dwóch wspomnianych już nut: wetiweru i żywicy drzewa agarowego. Wielki geniusz widnieje w tym zapachu stworzonym przez duet Cavallier- Morillas. Mimo że nie przepadam za wetiwerem to wiem, że nie mogę sobie pozwolić na negatywne zdanie o tym dziele, bo ten składnik to uzupełnienie aoudu, nieodłączny element do tego, aby M7 był nośny i posiadł właściwy ciąg.
Na sam koniec wspomnę o flakonie, który do dziś jest jednym z moich ulubionych. Prosty i klasyczny prostopadłościan w brunatno-czerwonych kolorach. Do tego atomizer umieszczony lekko po lewej stronie i srebrna nasada na górę butelki. Kunszt, prostota, ale jakiż styl. Słowo „styl” wyjątkowo do M7 pasuje. Niech moje słowa potwierdzi reklama tych perfum. Jakie inne mógłby sięgnąć po taką formę? Tylko marka YSL i właśnie „styl” kompozycji M7 były w stanie podkreślić swoją wyjątkowość wizerunkiem nagiego Samuela de Cubber`a.
Nuty: bergamota, rozmaryn, mandarynka, aoud, wetiwer, ambra, piżmo
Rok powstania: b.d.
Twórca: Jacques Cavallier, Alberto Morillas