24 lipca 2009

Fridge, yDe 3

Okazało się, że produkty w 100% naturalne mogą być produktami konkurencyjnymi wobec mainstreamu. yDe 3 to różana kompozycja oparta wyłącznie na biologicznych olejkach. Zapach na rynku występuje w nieprzezroczystej butelce co wynika z konieczności ukrycia dwóch faz. W końcu są to perfumy na bazie wody, a olejki są w niej nierozpuszczalne. Następstwem tego jest niejednorodność produktu i konieczność wstrząsania przed użyciem. Lecz nawet ta niedogodność nie zmieni tego, że yDe 3 to świetna różana kompozycja, która bez kompleksów deklasuje sztucznych rywali, nawet tych z głębokiej niszy.

Z założenia to kompozycja nieskomplikowane i różana od początku do końca- końca bardzo szybkiego. Blogerska rzetelność zmusza mnie, żeby o tym mówić. Z tego też powodu wybitną nietrwałość można uznać za główną wadę tego produktu, choć z drugiej strony próżno szukać tu piżm czy innych utrwalaczy. Wobec takiego obrotu sprawy trzeba tę markę postawić jako wzór braku kompromisów. Potwierdził to też mój wywiad wywiad.

A sam zapach? To róża przede wszystkim odwzorowana z natury, bez trzeszczących dołów i wzniosłych gór. Świeża, kręcąca w nosie, choć absolutnie nie burzy to wizerunku naturalności. yDe 3 nie jest jakąś wybitnie skomplikowaną kompozycją i śmiem przypuszczać, że oparto ją na kilku zaledwie olejkach. Zdecydowanie monotematyczna, ale nie jest to wada. Jeśli ktoś szuka róż prosto zerwanych, pokrytych jeszcze poranną rosą, wtedy propozycja Fridge może ich zadowolić.

Cieszy fakt, że produkty zostały zrobione w Polsce i przez polskiego nosa. Nie pozostaje nic innego jak radość, bo yDe 3 to naprawdę dobra kompozycja. Może nie jest sztucznie przesadzona, ale postawiona obok typowej niszy nie zginie w niej. I zważcie, że mówimy o perfumach w 100 % naturalnych, bez cienia chemii. To dopiero sztuka.

Nuty: róża indyjska, cytryna
Rok powstania: 2007
Twórca: Katarzyna Wolińska

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
11 lat temu

czy jest Pan w stanie powiedziec cos na temat wody perfumowanej "between words" – stworzona przez Fridge.