27 listopada 2010

Krigler Lovely Patchouly 55 – paczula z nutellą

Z mojej koperty z próbkami Kriglera tym razem wylosowałem Lovely Patchouly. Zapach z 1955 roku, choć wcale na to bym nie wpadł oceniając samą kompozycję. Trudno też wyrokować o stylu tych perfum, bo miota się z jednego końca paczulowej nici prawie na drugi. W sumie, mogę powiedzieć, że jest to udany mariaż z ambrą, lekko bursztynowy, drzewny, nawet orzechowy. Przypomina mi Ambre marki Mona di Orio, choć wypada powiedzieć, że jest na odwrót i to zapach Mony di Orio przypomina ten kriglerowy. W końcu był pierwszy.

Ścisły wstęp to gra płożącej się na lukrze ambry, migotliwego złota i kremu kakaowego. Nadane miękkości czynią z Lovely Patchouly zapach nader przyjazny, nie ostry, bardzo puchaty. Zresztą podobnie jest i później, kiedy kriglerowe dziecko nie
chce pokazać dorodnych paczulowych liści. Jest tam jak gdyby próba sięgnięcia po ostrości znane z markowych paczul takich jak Borneo 1834 czy Patchouli Noir, ale wysiłek spełza na niczym. I nie jest to wada. Ten koniec nici nie zostaje osiągnięty, ale przynajmniej widać jakieś rezultaty tych zamierzeń. Lovely Patchouly nabiera minimalnej, biologicznej postaci tej rośliny i olejku paczulowego jako takiego.

I dalej powrót do początku, czyli kompozycji zmiękczonej ambrą, miękkiej i przyjemnej. Zarzucić mogę Kriglerowi to, że pozbawił życia swoje perfumy. Lovely Patchouly, mimo że nosi się naprawdę wdzięcznie, jest nudna. I to nawet biorąc pod uwagę jej próby przemieszczenia z końca „puchata słodycz paczuli” do „latające myszy”. Totalnym potwierdzeniem przynależności do pierwszej grupy niech będzie orzechowy akord, który czuć później. W sumie można powiedzieć, że wtedy kompozycja staje się wariacją na temat kremu Nutella. Tylko strasznie drogą.

Nuty: paczula, ambra, skóra, bergamota
Rok powstania: 1955
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: za 100 mL wody perfumowanej zapłacimy w perfumerii Ambrozja 655 zł (50 mL- 460 zł), możliwość telefonicznego składania zamówień; w butikach firmowych dostępne są również pachnące świece

Fot. nr 2 z holybasil.files.wordpress.com

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
13 lat temu

Nie wiesz czy można te próbki zamawiać??

Marcin Budzyk
13 lat temu

Nie wiem :). Polecam kontakt bezpośrednio z perfumerią Ambrozja.