7 grudnia 2010

Le Labo Another 13 – zapach domu starców

Największy gniot Le Labo. Miejsce na Nie Muzycznej zajmuje tylko dlatego, że poświęciłem mu dwa długie dni, żeby coś tam zobaczyć. Zobaczyłem tylko pustkę. Another 13 przypomina zapach kurzu, domu starców, metalu. Klimatycznie bardzo blisko Antymaterii Les Nez ląduje to dziwadło. Poza obecnością białych, ubranych w fartuchy piżm nie czuję konkretnych składników. Jakie gruszki? Jakie jabłka? O beznadziejności zapachu może też świadczyć to, że nie znamy nosa tej kompozycji.

Są też plusy. Powstało tylko 500 sztuk tego pachnidła jako limitowana edycja, wspólny efekt prac Le Labo i Another Magazine. I niby zapach ma zapadać w pamięć. Niby.

Nuty: piżmo, gruszka, jabłko, cytrusy, ambrette
Rok powstania: 2010
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: za 100 mL zapłacimy na luckyscent.com 200 $, edycja limitowana

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dyzio
Dyzio
12 lat temu

To co za nowa niszowa marka w Polsce, o której miał Pan napisać ? D

Dominkab
12 lat temu

Wydawało mi się że Another miał pachnieć ambroxanem, ale widzę że nie pachnie 😉
I właśnie co to za druga marka?

Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

Ambroxan

Marcin Budzyk
12 lat temu

* Właśnie pisze o niej… 🙂

* Dominiko- ten ambroxan to właśnie piżmo

* Anonimowy: Ambroxan to piżmo syntetyczne

Marcin Budzyk
12 lat temu

piszę

Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

A opis torby?

Marcin Budzyk
12 lat temu

Panie Dyzio- już gotowe wszystko. 🙂

Marcin Budzyk
12 lat temu

A torba też będzie… Kiedyś na pewno 🙂

cbr
cbr
12 lat temu

Yyyy, Marcinie, a Ambroxan to nie jest przypadkiem syntetyczna ambra? http://perfumeshrine.blogspot.com/2010/11/ambroxambroxan-modern-fascination-on.html
Że zacytuję: "Ambrox was therefore born through organic chemistry in the 1950s at the laboratories of aroma-chemical producing firm Firmenich SA as a substitute for ambergris (grey amber) which was very expensive for wide use in fragrances and exceedingly scarce."

Marcin Budzyk
12 lat temu

Cbr- prawdę mówiąc na to wskazuje logika i moje dotychczasowe doświadczenia (i prawdę mówiąc to ambrozan jest syntetykiem ambrowym), ale na stonie Le Labo jest napisane i tym się kierowałem:
"It has been composed around ambroxan, a synthetic animal musk". Podobnym tropem poszło mnóstwo osób i perfumerii (choćby luckyscent).

Jest też pewien zawijas naukowy. Sam ambroxan może być molekułą, która występuje w ambrze, ale z chemicznego punktu widzenia może być piżmem (pierścieniowa budowa). To temat na oddzielny wpis, ale jak rzuciłem okiem na wzór ambroxanu to może on być syntetycznym piżmem policyklicznym.

Zgłębię temat i się podzielę informacjami. 🙂