Najlepsza internetowa perfumeria oryginalny asortyment, ekspresowa dostawa
Link
23 grudnia 2015

Sisley wyróżnia polską reżyser na Festiwalu Des Arcs

Europejski Festiwal Filmowy Des Arcs


Święta coraz bliżej, ale w tym przedostatnim dniu chciałem się z Wami podzielić bardzo pozytywną wiadomością, która napłynęła z Francji, z Europejskiego Festiwalu Filmowego Des Arcs.

Marka kosmetyków Sisley stworzyła w 2013 roku nagrodę „Kobieta Filmu Sisley” aby wyróżniać nią reżyserki, producentki lub szczególnie znaczące europejskie aktorki, chcąc docenić pracę kobiet i ich zaangażowanie w sferę artystyczną, która dla marki Sisley jest szczególnie droga, i w którą inwestuje przez blisko 10 lat.

W ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego Des Arcs Sisley postanowił wyróżnić poprzez swoją nagrodę kobiety, które reprezentują współczesne kino europejskie, mając świadomość, że kobiety w porównaniu do mężczyzn są mniej liczne w branży filmowej, jak również w wyborach jury najważniejszych festiwali międzynarodowych. Festiwal filmowy Des Arcs jako największa impreza kulturalna w sercu Alp ma na celu promowanie różnorodności kina europejskiego i odkrywanie jego twórczych talentów.

Swoją nagrodą „Kobieta Filmu Sisley” marka Sisley pragnie nagradzać szczególny, kobiecy punkt widzenia na rozmaite tematy społeczne wiążące się także z życiem kobiet i niosące mocne przesłanie. W pierwszym roku, Sisley nagrodził bośniacką reżyserkę Jasmilę Žbanić, która miała odwagę ujawnić fakty zbrodni wojennych wobec kobiet w czasie wojny w Bośni. W zeszłym roku, młoda francuska reżyserka i aktorka Lucie Borleteau została uhonorowana za swój film „Fidelio l’Odyssée d’Alice…”, historię kobiety zanurzonej przez całe tygodnie w 100% męski świat podczas swojej pracy w charakterze mechanika na pokładzie statku handlowego.


Marka Sisley zna i docenia oryginalność polskiego kina oraz jego zachwycających twórców, których częścią jest Małgorzata Szumowska. Po filmach takich jak „Kochaj i rób co chcesz” czy „Sponsoring” Małgorzata Szumowska po raz kolejny opiera się na złożoności relacji międzyludzkich, odważnie, niepokojąco, ale delikatne traktuje bolesny temat: żałobę, chorobę, anoreksję. Porusza i bada zarys problemu, pozostawiając szukanie odpowiedzi w samym sobie i pokazując wszystkie te zjawiska w wyjątkowo estetyczny i poetycki sposób.

Małgorzata Szumowska otrzymała nagrodę „Kobieta Filmu Sisley” za ten piękny film (aut: „Body/Ciało”) w dniu 14 grudnia. Autorem statuetki stworzonej specjalnie na ten festiwal jest znany polski rzeźbiarz Bronisław Krzysztof, artysta i od wielu lat przyjaciel rodziny d’Ornano, która jest właścicielem marki Sisley i fundatorem nagrody filmowej.

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

17
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
17 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
learn to fly 2Love Kpopvex 3bloxorzAnna Howze Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Agnieszka
Gość
Agnieszka

"Skoro mimo usilnych próśb działu marketingu ani Festiwal w Cannes ani Amerykańska Akademia Filmowa nie chciały przyznać naszemu kremowi Palmy ani Oskara to powiedzcie PRowcom żeby coś wymyślili." Naprawdę "marki" oglądają filmy? Drukuje się karton z logo i sadza w kinie, żeby dywagował o wartościach artystycznych i podumał jak reżyserka przedstawia "żałobę, chorobę, anoreksję"?

Lektura NdL dostarcza mi prawdziwej przyjemności i bardzo cenię Pana teksty o zapachach, ale poczułam się niemile zaskoczona gdy ta treść pojawiła się w moich powiadomieniach.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Drogi Panie Marcinie, po bezowocnych poszukiwaniach zwracam się do Pana z nadzieją, że pomoże mi Pan w odnalezieniu wymarzonego przeze mnie zapachu. Absolutnie zakochałam się w perfumach Armani Eau de Cedre i szukam czegoś bardzo podobnego, jednak bardziej nadającego się do noszenia przez kobietę. Może kojarzy Pan zapach, który pasuje do tego opisu? Byłabym niezwykle wdzięczna.
Pozdrawiam,
Aleksandra

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Oczywiście chodzi o film Body/ciało?

Marcin Budzyk
Gość
Marcin Budzyk

Tak, tak. O Body/Ciało

Marcin Budzyk
Gość
Marcin Budzyk

To trudna sprawa, bo jeśli zapachy po damskiej stronie półki są konstruowane z innych nut i mają inny wydźwięk. Dlatego kobiety coraz częściej kupują dla siebie perfumy męskie.

Marcin Budzyk
Gość
Marcin Budzyk

Sadza się zapewne specjalistów marki, którzy odnajdują w filmie wartości, którymi kieruje się firma lub, które są dla firmy bliskie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To może Cedre od Serge Lutensa?

Thu Lê
Gość
Thu Lê

I like your all post. You have done really good work. I like play game: Banana Kong |banana kong game | bananakong | kong game |banana kong download | unblocked games | Score Hero | Score Hero game | Score Hero android | Diep.io | Diepio | Diep io | Retrica | retrica camera | retrica download . What about you?

Man 3 Return
Gość
Man 3 Return

Return Man thank you for your sharing. We feel very pleased about that. You should also try their best games with our free today to get the sense of fun that brings. Thank you!
return man
baixar whatsapp
mobogenie baixar
Happy Wheels
Happy Wheels
Vex 3 Game
Potty Racers 3
Swords And Souls

Thu Lê
Gość
Thu Lê

I like your all post. You have done really good work. Thank you for the information you provide, it helped me a lot. I hope to have many more entries or so from you. I like play game: Retrica, donkey kong game. What about you?

hanh HuyHanh
Gość
hanh HuyHanh

Return Man thank you for your sharing. We feel very pleased about that. You should also try their best games with our free today to get the sense of fun that brings. Thank you!Máy trợ giảng Mcrio specializes in providing thiết bị trợ giảng, máy trợ giảng hà nội and máy trợ giảng giá rẻ hà nội

Anna Howze
Gość
Anna Howze

Photoshop Online Alternative is a perfect alternative to photoshop photos edit. A free online photo editor includes all the basic features as well as the extra bells and whistles that most people need to photos edit and enhance their photos and images. photos editing, photos editor

bloxorz
Gość
bloxorz

I regularly visit your site and find a lot of interesting information. Thank you and look forward to your page growing stronger.

vex 3
Gość
vex 3

Thanks for your post! Through your pen I found the problem up interesting! I believe there are many other people who are interested in them just like me! Thanks your shared!… I hope you will continue to have similar posts to share with everyone! I believe a lot of people will be surprised to read this article!
io games

learn to fly 2
Gość
learn to fly 2

The blog or and best that is extremely useful to keep I can share the ideas of the future as this is really what I was looking for,

lennyfacetext.com

Love Kpop
Gość
Love Kpop

Not all are true. Everyone has their own way of thinking but I think they have to reconsider. I like to argue for the most accurate results.
http://fivenightsatfreddysplay.com

learn to fly 2
Gość
learn to fly 2

I have read your article, the information you give is very interesting.

http://word-cookies-answers.com