3 lipca 2017

Największe blogi o perfumach na świecie [RANKING]

Blogi o perfumach na świecie

Moi Drodzy,

od pewnego czasu w polskiej blogosferze bardzo popularne są rankingi blogów oparte na statystykach publikowanych przez SimilarWeb.com. To taka strona, która w przybliżeniu szacuje zasięgi poszczególnych stron internetowych. Nie są to dane chirurgiczne, ale obrazują skalę czytelnictwa danych blogów/stron/serwisów.

Niestety, blogi perfumowe  nie znalazły się w powyższych zestawieniach, ponieważ według większości osób perfumy nie należą do kategorii „uroda”, co mnie osobiście trochę dziwi.

Wobec tego postanowiłem sam zebrać te dane i przedstawić Wam największe blogi o perfumach na świecie. Jest to dla mnie ważne tym bardziej, że mam powody do radości i dumy w tej materii.

Pod względem językowym ranking wygląda tak:

angielski – 6 blogów
arabski, francuski, polski, portugalski po 1 blogu

Jeśli zsumujemy zasięgi poszczególnych blogów, to ranking językowy wygląda tak:

1. 539 710 – język angielski
2. 160 410 – język polski
3. 144 220 – język francuski
4. 130 770 – język arabski
5. 84 360 – język portugalski

Przy okazji sprawdziłem (za wikipedia.com), jak dużo osób potrafi posługiwać się powyższymi językami na świecie (w milionach):

1. Język angielski: 1010
2. Język arabski: 422
3. Język francuski: 272
4. Język portugalski: 262
5. Język polski: 55

, a zatem…

Ranking najpopularniejszych blogów o perfumach na świecie:

1. nstperfume.com (angielski)

230 540 wizyt w maju

Now Smell This
2. nezdeluxe.pl (polski)

160 410 wizyt w maju

3. auparfum.com (francuski)

144 220 wizyt w maju

4. aperfume.info (arabski)

130 770 wizyt w maju

5. boisdejasmin.com (angielski)


92 150 wizyt w maju

6. perfumes.blog.br (portugalski)

84 360 wizyt w maju

7. perfumeshrine.blogspot.com (angielski)


83 350 wizyt w maju

8. perfumeposse.com (angielski)

54 680 wizyt w maju

9. kafkaesqueblog.com (angielski)

40 120 wizyt w maju

10. cafleurebon.com (angielski)


38 870 wizyt w maju

Sprawdziłem również blogi pisane w języku rosyjskim, hiszpańskim, niemieckim i włoskim… Największym z tego grona okazał się blog Jekateriny Chmielewskiej (aromablog.ru), ale miał poniżej 20 000 wizyt…

Być może istnieją znaczące blogi pisane po chińsku, japońsku lub koreańsku, ale nie mam możliwości sprawdzenia tego. Jeśli ktoś z Was zna takie blogi, to dajcie znać, proszę.

Wysoka, wręcz bardzo wysoka pozycja Neza wynika z powszechnej słabości pachnącej blogosfery na świecie. Okazuje się bowiem, że blogi o perfumach pozostają (poza Now Smell This) miejscami niszowymi, do których docierają wyłącznie pasjonaci. Sprawy nie ułatwia fakt, że pisanie o zapachach jest trudną sztuką i bardzo łatwo znudzić lub zniechęcić czytelników. Dodatkowo, blogerzy perfumowi zbyt często stosują poetyckie, wyszukane słownictwo, które jednak nie przekazuje samej istoty zapachu. Wiele tekstów jest z tego powodu niezrozumiałych, a wręcz nużących. Lub idą w drugą stronę i publikują teksty z materiałów prasowych na zasadzie „kopiuj-wklej”.

Prowadzenie bloga tego typu wymaga też wielkiej dyscypliny w testowaniu nowości, a dzisiaj praktycznie żaden ze światowych blogerów nie zapewnia informacji o najnowszych premierach…

Mam wielką nadzieję, że uczynię z Neza największy blog o perfumach na świecie, co jednak nie wydaje się osiągnięciem zbyt wielkim w obliczu aktualnego stanu zagranicznej konkurencji…

I na sam koniec kluczowa uwaga: TO NIE JEST RANKING NAJLEPSZYCH BLOGÓW, a jedynie tych NAJCZĘŚCIEJ CZYTANYCH

Pozostałe recenzje

5 grudnia 2021

Kilian L’Heure Verte

Najpierw do mojej perfumerii wszedł klient, który pachniał tym zapachem. Później postanowiłem sam poszukać kilku kropli, aby napisać recenzję

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Psychoanaliza Konsumenta

Koniecznie musi Pan pomyśleć o wersji angielskiej! Powodzenia życzę 🙂

Anonimowy
Anonimowy
4 lat temu

Dla mnie najlepszy blog to oczywiście Twój Marcinie a czytałam wszystkie możliwe ,po polsku oczywiście .Zaglądam tu codziennie. Ja w poezji zapachowej również nie gustuję ,wolę konkrety .Poezja się zaczyna gdy niektóre z nich wąchamm… Pozdrawiam Mrówka.