4 listopada 2018

Carolina Herrera Good Girl Velvet Fatale

 

Carolina Herrera Good Girl Velvet Fatale
Carolina Herrera Good Girl Velvet Fatale

Nigdy jeszcze nie pojawiło się tak dużo pytań dotyczących konkretnej wersji, co w przypadku edycji Velvet Fatale perfum Carolina Herrera Good Girl

To nie jest nowy zapach, a jedynie nowy flakon. Kompozycja zapachowa to wciąż wspaniałe Good Girl w klasycznej odsłonie Eau de Parfum.

Pojawiają się jednak dość liczne głosy (na grupach i forach), że ktoś wącha Velvet Fatale i stwierdza, że ta wersja jest słabsza i subtelniejsza od pierwowzoru. Niestety, w takim wypadku po raz kolejny mózg zwycięża nad nosem i powodem tego stanu rzeczy może być po prostu jaśniejszy kolor „szpilki”, która jest czerwona, a nie czarno-granatowa.

Good Girl EdP i edycja Velvet Fatale
Good Girl EdP i edycja Velvet Fatale

Drugą przyczyną takiego stanu rzeczy może być data produkcji. I od razu zaznaczam, że nie ma to nic wspólnego ze zmianami formuły lub zepsuciem perfum.

Good Girl – wbrew wielu nieprawdziwym i krzywdzącym opiniom – to bardzo dobre perfumy, złożone z wielu naturalnych składników, które z czasem dojrzewają, zmieniają się, mogą nabrać mocy i szlachetności (jeśli są dobrze przechowywane). I stąd edycja Good Girl z roku 2016 pachnie nieco inaczej niż Velvet Fatale z roku 2018, a Good Girl z partii 2020 będzie jeszcze nieco inne.

A przy okazji powiem, że ostatnio ktoś pytał o najlepsze smakowite perfumy damskie dostępne w perfumeriach – Good Girl z całą pewnością do tej grupy należy.

Bardzo mnie również cieszy fakt, że Carolina Herrera nie „doi” swojego flagowca i nie wypuszcza tysiąca wariacji na ten temat (jest tylko jedna: Good Girl Eau Legere), a zamiast tego prezentuje limitowane flakony z takim samym zapachem w środku, np. Glitter Collector czy Swarovski Edition.

Dotychczasowe, limitowane flakony Good Girl
Dotychczasowe, limitowane flakony Good Girl

Najważniejsze cechy:

Charakterystyka:

Pozostałe recenzje

5 grudnia 2021

Kilian L’Heure Verte

Najpierw do mojej perfumerii wszedł klient, który pachniał tym zapachem. Później postanowiłem sam poszukać kilku kropli, aby napisać recenzję

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ona44566
Ona44566
3 lat temu

Witam, czy mogę prosić o polecenie perfum zbliżonych do
Zadig & Voltaire This Is Her? Zakochałam się w tym zapachu, a zakupiłam go zachęcona pańską recenzją za co serdecznie dziękuję:)

Magdalena Werbińska

Strasznie paździerzowy ten flakon. Perfumy złapaly mnie za seece, ale flakon?
Chyba sobie przeleję :/

Magda Januszewska
3 lat temu

Też bym się chętnie dowiedziała. Po przeczytaniu recenzji tutaj kupiłam sobie i zapach jest piękny, ale na mnie ma zerową projekcję i prawie zerową trwałość. Czuję je tylko, gdy "przeoram" nosem nadgarstek. Strasznie to przykre, bo naprawdę mi się podobają.

Ona44566
Ona44566
3 lat temu

U mnie na ubraniu utrzymują się ok 5 godzin, na ciele odrobinę krócej więc nie ma tragedii. Ale to naprawdę bardzo delikatny zapach i sa momenty gdy w ogóle to nie czuje, a po paru minutach znowu o sobie przypomina . Myślałam nad Extatic Gold Musk Balmain, na podstawie recenzji i komentarzy innych użytkowników, ale nie miałam możliwości testować więc nie wiem.

Anonimowy
Anonimowy
3 lat temu

Kiedy recenzja Eros Flame ????

Anonimowy
Anonimowy
3 lat temu

W pełni się zgadzam. Zapach mnie urzekł (mimo, że za tak mocno kobiecymi zapachami nigdy wcześniej nie przepadałam) ale nie zawitał jeszcze w mojej kolekcji ze względu na to, że mojemu poczuciu estetyki niestety uwłacza. O wybaczenie proszę każdego, komu się podoba, wszak gusta są różne. W mój nie trafił. Zdarzyło się, że kupiłam zapach dla flakonu ( a przynajmniej był to dodatkowy argument na "tak) ale jeszcze nigdy nie kupiłam w tandetnym w mojej ocenie flakonie. Taka powierzchowna jestem;)

Barszczyk
3 lat temu

spróbujcie L'artisan Noir Exquis 🙂

Marcin Budzyk-Wermiński

Gold Musk ma wiele cech wspólnych ze wspomnianym zapachem Zadig&Volaire.; Może też Burberry Rhythm for Her