28 marca 2019

Salvador Dali DaliA More

Salvador Dali DaliA More

 

Po cichu i niemal niezauważenie na półkach perfumerii pojawiły się nowe, niepozorne perfumy.

Salvador Dali DaliA More to kolejna część opowieści na temat klasycznej Dalii, której na blogu nie opisałem. Zakładam, że powodem tego braku była nijakość tamtej premiery. Trudno mi sobie przypomnieć, jak pachniała, więc nawet nie będę silił się na porównania. Czasami jednak firma ta przedstawia ciekawe pachnidła, np.: Sunrise in Cadaques.

DaliA More pachnie jednak przeciętnie. To różana kompozycja, w której kwiat ten przedstawiono w formie słodkiej, przykrytej dużą ilością syntetycznej, zakurzonej wanilii. Mamy zatem sporo cukru, ale w słabej odsłonie. Absolutnie nawet nie muskamy poziomu różanej konfitury z Holy Peony. Salvador Dali przedstawia kompozycję tanią i plastikową.

Dalia More 100 mL

 

Elementy owocowe również nie grają naturalnie. Co więcej, kojarzą się z niską półką. Malina, passiflora, jabłko, gruszka… szkoda, że ich w ogóle nie czuć. W teście w ciemno podejrzewam, że zgadłbym tylko tę pierwszą z roślin, ponieważ reszta tworzy zleżałą pulpę. W dodatku to pulpa wykonana nie z owoców, a z polietylenowych odpowiedników.

Plusem DaliA More jest za to sama nuta różana. Gdybyśmy odrzucili zwały zakurzonego proszku do pieczenia i plastikowe owoce, to perfumy Salvador Dali pachną powyżej przeciętniej. Okaże się wtedy, że róża gra w sposób całkiem niezły i sama w sobie nie poraża chemią. Oczywiście, nie mam złudzeń, że jest ona naprawdę naturalna, lecz jej zachowanie pozwala zaliczyć tę rolę w poczet zalet cały perfum.

Opinia końcowa o Salvador Dali DaliA More

Zupełnie przeciętne perfumy różano-słodko-zakurzone. Nie jest to coś, na czym warto się pochylać, chociaż mogło być znacznie gorzej.

Kampania Salvador Dali DaliA More

DaliA More Salvador Dali

Najważniejsze cechy:

charakter: różany

  • + zmienna i ciekawie skonstruowana nuta róży
  • – słodki i chemiczny wydźwięk tonów pobocznych, a’la proszek do pieczenie ze sztuczną wanilią
  • – bardzo plastikowy obraz owoców
  • – zakurzona i tania baza

Charakterystyka:

Nuty: bergamotka, jabłko, toffi, gruszka, róża, marakuja, malina, akord piżmowy, akord ambrowy

Rok premiery: 2019

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL

Trwałość: średnia, około 5 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments