21 kwietnia 2019

Mercedes-Benz The Move

Mercedes-Benz The Move

 

Rzadko piszę o perfumach marki Mercedes, ponieważ zlewają się dla mnie w jedną, nudną maź. Oczywiście, czasami znajduję perełki w stylu Select, lecz traktuję je w kategorii wyjątków potwierdzających regułę.

Perfumy Mercedes-Benz The Move anonsowane są jednak jako flagowa premiera marki na rok 2019, więc poświęciłem czas na bardziej rzetelne testy.

Niestety, kompozycja jest dramatycznie słaba. Według trójpodziału męskich perfum przypada jej grupa „zasłodzony ulepek”. Tony syntetycznej tonki z dodatkiem plastikowych tonów owocowych i a’la morskich sprawiają, że zapach pachnie jak kolejny klon klonów. Dramat!

Mercedes-Benz The Move 60 i 100 mL

Nie dostrzegam w The Move niczego, co miałoby stanowić o wyjątkowości i ważności tej premiery. Wręcz przeciwnie, jego rozwój w czasie jest schematyczny i wtórny. Początek to mocna i syntetyczna słodycz tonki. Później pojawia się cień owocowego plastiku (to pewnie ten kwiat jabłoni). Baza wchodzi w obszary zakurzone i chemicznie drzewne. Na ostatnim etapie słodycz nieco się wycofuje, ale jej kosztem wychodzą drzewne (syntetyczne, rzecz jasna) utrwalacze.

Opinia końcowa o perfumach Mercedes-Benz The Move

Nuda, wtórność i taniość. Slogan reklamowy „zapach dla młodego indywidualisty” brzmi jak ponury żart. To powielanie schematów i sztampowość w najtańszym wydaniu, ponieważ tak mogłyby pachnieć perfumy za 20 złotych.

 

Kampania zapachu Mercedes-Benz The Move

Mercedes-Benz The Move - oficjalne materiały

Najważniejsze cechy:

charakter: tonkowo-zasłodzony

  • – niska jakość składników
  • – bardzo ulepny i plastikowy wydźwięk
  • – syntetyczne tony owocowe i cukrowo-morskie

Charakterystyka:

Nuty: bób tonka, akord morski, kardamon, geranium, grejpfrut, kwiat jabłoni, jodła

Rok premiery: 2019

Twórca: Dominique Ropion

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 60 i 100 mL

Trwałość: średnia, około 5-6 godzin (słaba, jak na taki typ perfum)

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o