6 czerwca 2019

Dolce&Gabbana Light Blue Sun Pour Homme

Dolce&Gabbana Sun Light Blue Pour Homme

 

Mediolan w maju pachnie męską częścią nowego duetu D&G.

Zastanawiałem się, co to jest za zapach. Wchodził do moich nozdrzy bez przerwy, co kilka kroków, zwłaszcza na starówce. Zgaduję zatem, że Dolce&Gabbana Light Blue Sun Pour Homme na rynku włoskim był absolutnym numerem jeden wśród męskich perfum. Później zobaczyłem, że produkty te miały oddzielne stanowiska w perfumeriach, a konsultantki psikały nimi przy wejściach w każdym sklepie.

Natomiast sam zapach po prostu zwala z nóg. Jest tak upiornie sztuczny, że trudno sobie wyobrazić skalę tego zjawiska. Połączono tu totalny kurz drzewnych utrwalaczy, agresywny ozon, tony mleczno-plastikowe, a nad wszystkim rozwieszono jedyny powiew natury – cytrusy.

Dolce&Gabbana Light Blue Pour Homme Sun

 

Przy tym wszystkim Dolce&Gabbana Light Blue Sun Pour Homme jest bardzo ekspansywnym aromatem. Już sam fakt, że marce udało się „zaperfumować” ulice Mediolanu przy pomocy wypsikanych klientów, niech świadczy o sile i nośności tej kompozycji. Mamy tutaj dokładnie ten sam efekt, który występuje w popularnych perfumach, które kosztują 20 zł/100 mL i reklamowane są trzydniową trwałością.

To się po prostu „wżera” w skórę i zionie tym upiornie sztucznym aromatem. Co więcej, w kompozycji połączono wszystkie trzy elementy tragedii męskich pachnideł. Mamy zatem tony ulepno-słodkie, sportowe i zakurzono-drzewne. Do tego dochodzi coś mleczno-plastikowego. Bardzo podobne efekty były w perfumach Mexx – takich niebieskich, ale dokładnej nazwy już nie pamiętam.

Opinia końcowa o Dolce&Gabbana Light Blue Sun Pour Homme

Z męskich, letnich limitowanek Light&Blue ta wydaje mi się najsłabsza (najciekawsze wg mnie było Discover Vulcano i Swimming in Lipari). Zastanawiam się, czy gdyby ten płyn przelać do brzydkiej, czarnej butelki bez logo, to ludzie dalej uznawaliby to za perfumy, czy za jakiś środek chemii gospodarczej…

Kampania perfum Dolce&Gabbana Light Blue Sun Pour Homme

Najważniejsze cechy:

charakter: megachemiczny

  • +/- bardzo silna projekcja i trwałość
  • +/- agresywny i narzucający się charakter
  • – bardzo syntetyczno-plastikowy wydźwięk
  • – brak naturalnych wątków (poza skromnymi cytrusami)

Charakterystyka:

Nuty: cytryna, jabłko, kokos, akord morski, akord ozonowy, róża, frangipani, drewno cedrowe, akord piżmowy, wanilia

Rok premiery: 2019

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 75 i 125 mL

Trwałość: bardzo duża, powyżej 10 godzin

Pozostałe recenzje

30 czerwca 2020

Phaedon Ciel Immobile

Ciel Immobile to podróż na Delos – świętą wyspę Apollina – niegdyś znaną pod nazwą Ortygia. To właśnie tu prześladowana przez Herę bogini Leto znalazła wytchnienie i wydała na świat Słońce i Księżyc – Apollina i Artemidę – dzieci Zeusa…

Dołącz do dyskusji

2
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Marcin Budzyk-WermińskiMagdalena2 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Magdalena2
Gość
Magdalena2

Gratuluję pobytu w Mediolanie, mogę tylko pozazdrościć! Czekam na recenzję wersji „pour femme”. Co do Illusione BV może podobny jest Hermes Mediterranee?