28 czerwca 2019

Giorgio Armani Acqua di Gio Absolu Instinct

Giorgio Armani Acqua di Gio Absolu Instinct

Kolejna męska premiera warta uwagi!

Giorgio Armani Acqua di Gio Absolu Instinct to jednak perfumy bardzo odległe od klasycznej wersji, która wyznaczała ideał męskiego świeżaka w ostatnich latach. Już na wstępie mogę napisać, że jest to jedna z nielicznych premier marki Armani, która nie powala swoją syntetycznością i wtórnością. Można nawet posunąć się do bardziej skrajnych twierdzeń i zasugerować, że to najlepsza męska premiera od lat. Oczywiście, cały czas mając w pamięci koszmarki w stylu Armani Stronger With You Intensely lub Code A-List. I do nich porównując aktualną nowość.

Ten zapach ma bardzo klasyczną budowę, w której początek jest cytrusowy. Może sprawiać wrażenie nijakiego, ale jest poprawny. Cytrusy nie rażą chemią. Nie są też zbyt ordynarne. Teoretycznie są one wstępem do akordu morsko-wodorostowego. I tutaj rodzi się pewien problem. Wersję Absolu Instinct testowałem bardzo długo, w różnych warunkach. Myślę, że zużyłem jakieś 10 mL tych perfum, więc miałem okazję „wgryźć” się w temat naprawdę dobrze. W najmniejszym stopniu nie są to perfumy świeże i morskie. Dla mnie są przede wszystkim drzewne, choć na swój sposób lekkie. Nie ma w nich tonów ulepnej słodyczy, która powalała od kilku lat w nowych pachnidłach spod szyldu Armani.

Giorgio Armani Acqua di Gio Absolu Instinct 75 mL

Opisując Giorgio Armani Acqua di Gio Absolu Instinct skupiłbym się właśnie o opisywaniu doznań płynących z bazy, w której dominuje drewno. Jego postać jest dość naturalna, męska i elegancka. Na pewno nie mamy tonów żywicznych czy smolistych, lecz podtony heblowanej deski czuć. Ze wszystkich produktów linii Acqua di Gio, najbardziej przypomina mi wersję Profumo, która zresztą była udana i miała niezwykle ciekawy początek.

Dla mnie istotny jest fakt, że baza Absolu Instinct zachowuje naturalny charakter, choć nie mam złudzeń, że nie bazuje na syntetykach. Są jednak bardzo dobrze zgrane, co uznaję za niewątpliwą zaletę.

Absolu Instinct

Opinia końcowa o perfumach Giorgio Armani Acqua di Gio Absolu Instinct.

Myślę, że do dzieła sztuki perfumeryjnej jest wciąż daleko. Na tle swojej rodziny nowa wersja prezentuje się bardzo dobrze. Jest to uniwersalny zapach, który powinien spodobać się każdemu. Nie poraża zwałami chemii, co dla mnie jest jego mocną stroną.

Kampania zapachu Acqua di Gio Absolu Instinct

Giorgio Armani Acqua di Gio Absolu Instinct - kampania

Najważniejsze cechy:

charakter: drzewny

  • +/- naturalny wydźwięk, pomimo wielu syntetyków
  • + wysoka jakość samej konstrukcji, zmienność
  • – mało oryginalności

Charakterystyka:

Nuty: heban, paczula, akord morski, cytrusy, akord ambrowy

Rok premiery: 2019

Twórca: Alberto Morillas

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 40 i 75 mL

Trwałość: niska, około 4 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments